Poniedziałkowe bieganie

P1100579 (Copy)

Tak z rana ruszyłem i z miejsca poczułem lekkość. Przyjemna pustka w żołądku oznacza zawsze że będzie szybko, czasem oznacza też że zabraknie mi pary gdzieś pod koniec bo się energia wyczerpie. Tę drugą myśl odgoniłem od siebie i biegłem do przodu.

P1100581 (Copy)

Pierwszy kilometr mnie przeraził, drugi tylko dodał strachu, przy trzecim zdecydowałem że muszę zwolnić, ale…ciało jakoś nie reagowało. Owszem, siódmy wyszedł wolno, ale to dlatego że to podbieg i zawsze wychodzi wolno. Cały czas powtarzałem że muszę zwolnić, że nie mogę biec tak szybko, ale…jakoś tak nie mogłem zwolnić.

P1100583 (Copy)

Nie miałem myśli skrócę bieg byleby utrzymać średnią, miałem za to inną dzisiaj nie biegniemy więcej niż 16, nie ma sensu, musimy się do takiego dystansu przyzwyczaić.
Tak też sobie biegłem lekko i zaskakująco szybko. W pewnym momencie pozdrowiłem innego biegacza, a On odpowiedział podnosząc dłoń i mówiąc ni hao, tego mi bardzo w Jiawang brakowało.

P1100599 (Copy)

Tam biegałem samotnie, tutaj jest takie poczucie kolektywu biegowego. Chociaż się nie rozumiemy to coś nas łączy. Kolektyw to w sumie dobre słowo bo kolektywnie chyba połowa Changchun przychodzi co rano do parku na jakieś ćwiczenia, albo żeby chociaż pochodzić. Dzisiaj nie było źle, ale w sobotę musiałem się przeciskać między spacerowiczami.

P1100590 (Copy)

Od tego wolnego siódmego kilometra biegłem jeszcze szybciej. Czyli w sumie tak jak się powinno, w końcu końcówka z założenia powinna być szybsza od początku. Tyle tylko że to nie było moje założenie na dzisiaj…założenie było biec spokojnie, powoli i zrobić te 16 kilometrów, ale nie w takim tempie. Ciało jednak stwierdziło że przejmie kontrolę i nogi same niosły.

P1100593 (Copy)

Mógłbym napisać jest forma, ale jaka tam forma, po prostu ciało powoli sobie przypomina jak to jest biegać i chce biegać szybciej. Na nie przyjdzie pora, tego się trzymałem przez kolejnych dziewięć kilometrów, ale gdy tak patrzyłem na wykres to okazało się że najszybszy kilometr biegłem pod górę i był to kilometr szesnasty.

P1100596 (Copy)

Bieganie po mieście ma tę zasadniczą wadę że trzeba się zatrzymywać na przejściach dla pieszych, przepuszczać kierowców i w ogóle zwracać uwagę na to co się dzieje na drodze. Najgorsi w tym wszystkim są kierowcy niezdecydowani, którzy wyjeżdżają na ulicę, ale w gruncie rzeczy to nie wiedzą czy chcą jechać, czy jednak nie chcą jechać.

P1100598 (Copy)

Strasznie mnie to irytuje bo ja wiem że chcę biec, ale nie mogę biec dopóki taki kierowca nie pojedzie bo nie chcę mu się wpakować na maskę.
Jak już pisałem brakuje mi tych szybszych biegów widać…ale nie, jeszcze nie. To nie jest mi aż tak potrzebne, ja już nie startuję, nie muszę trenować, chcę biegać dla siebie, nie pod konkretne cele.

P1100603 (Copy)

Tak sobie mówię, a w głowie kołacze myśl w sierpniu wracam z pulsometrem. Mogę tak sobie myśleć, nikt mi nie zabroni, ale nie ma co planować bo może okazać się że nic z tego nie będzie z powodu dziwnego planu na uczelni. Na szczęście to co się działo w Jiawang mi nie grozi. 18 zajęć po 50 minut to nie jest tragedia.

P1100604 (Copy)

Dokładnie tyle samo ile mam teraz w kolegium, także powinno być bardzo dobrze, zwłaszcza że zostanie to rozłożone na pięć dni, a nie wrzucone w trzy. W dodatku w nowej szkole jest basen, więc może w końcu zabiorę się za pływanie i jeszcze dla tego triathlonu uda się mnie uratować. Ach…ile możliwości.

P1100608 (Copy)

Najważniejsze na razie to trzymać się obecnego planu, czyli trzymać formę biegową i nie zaniedbywać mięśni jak to miało miejsce gdy zabrałem się porządnie za bieganie dwa lata temu.

P1100613 (Copy)

Tyle planów, a  ciągle w głowie mam myśl – nie potrzebujesz tego, dobrze jest jak jest, nie musisz się aż tak spinać jak się spinałeś, po co Ci te wszystkie wyrzeczenia i problemy, nie męcz się, dobrze jest jak jest. Dużo, ale to naprawdę dużo będę miał do przemyślenia w tym wrześniu.

P1100617 (Copy)