Niedziela i przegapione #14

P1040427 (Copy)

Pan od tofu

Pan od tofu ma córkę, prawdopodobnie z Panią od tofu, ale tego nie mogę być pewnym. Powiedział mi że Jego córka kiedyś będzie i może ze mną porozmawiać. Tyle przynajmniej wywnioskowałem z mojego translatora.
W ostatnią sobotę córka ta okazała się być uczennicą pierwsze klasy liceum, lub ostatniej klasy gimnazjum, bo to nigdy nie wiadomo i mówiła po angielsku całkiem całkiem, oczywiście zachowując pełną chińską skromność i mówiąc że jest kiepska.

P1040433 (Copy)

Niedziela

Stąpałem dzisiaj po kruchym lodzie. W gruncie rzeczy to nie stąpałem a chodziłem i nie kruchym a bardzo twardym, ale reszta zdania się zgadza.

P1040439 (Copy)
Po zajęciach ruszyłem na siłownię by pomęczyć ominięte w tygodniu małe partie mięśni (niedziela to taki dzień na przegapione rzeczy jak widać) poszedłem na pocztę która znajduje się niedaleko mieszkania. Pech chciał że ta poczta okazała się jedynie bankiem pocztowym, nie pocztą. Zaklnąłem pod nosem , po czym wróciłem do mieszkania, zjadłem obiad i ruszyłem na poszukiwania prawdziwej poczty.

P1040444 (Copy)
Wyruszyłem z lekką dozą niepewności bo gdzieś tam błąkało się we mnie uczucie że poczty działają w niedziele tylko do 15. Nie spieszyłem się jednak, bowiem czułem że jeżeli nie uda się dzisiaj to uda się jutro, lub we wtorek.

P1040451 (Copy)

Minąłem park jeziora południowego i…dotarłem na pocztę, co prawda nie na tę ulicę którą znalazłem na google, ale nie narzekałem. Poczta to poczta. Wysłałem co miałem wysłać  i postanowiłem wrócić do mieszkania idąc przez park.

P1040464 (Copy)

Mnóstwo, ale to naprawdę mnóstwo ludzi chodziło po tym jeziorze jakby nie było  w  tym nic dziwnego, ani strasznego, jakby w ogóle nie było opcji że lód się załamie…a wokół inni ludzie grali w hokeja, jeździli na łyżwach czy najzwyczajniej w świecie spacerowali z psami.

P1040479 (Copy)

Zarażony tą chińską pewnością o lód postanowiłem spróbować, początkowo ruszałem się trochę niepewnie i tak bardziej przy brzegu, ale po chwili dotarło do mnie że skoro ludzie chodzą po tym ludzie w kilkuosobowych grupach to i mnie utrzyma.

P1040486 (Copy)

I akurat gdy wszedłem na lód, zaczęło zachodzić słońce. Zachodziło tak kilka minut, a ja spokojnie spacerowałem po zamarzniętym jeziorze.

P1040492 (Copy)

Przyglądałem się Panom puszczającym latawce, Pani stojącej w zaroślach, a w końcu chciałem wyjść i wtedy pojawił się problem, bo nie za bardzo było gdzie.

P1040525 (Copy)

Poszukiwania wyjścia nie trwały długo i się udało, a efekty mogliście oglądać w tej notce.

P1040527 (Copy)

Chiński kącik kulturowy

Chang’e 3 (嫦娥三号) to sonda księżycowa która zostanie wystrzelona z południowo zachodniego Syczuanu pod koniec roku 2013.

Chang’e 3 składa się z urządzenia lądującego oraz sondy,  w pełni chińskiego pojazdu księżycowego. Celem jest wykonanie pierwszego miękkiego lądowania na ciele niebieskim. Sonda będzie zbierać próbki do analizy. Urządzenie lądujące będzie czekać na sondę, która będzie badać księżyc przez 90 dni. Dane będą natychmiast przesyłane na Ziemię.

Misja Chang’e 3 przeszła przez trzy fazy od lutego 2008 roku kiedy to została zatwierdzona:
– 21 miesięcy projektowania
– 26 miesięcy tworzenia prototypu i próbnych badań
– 20 miesięcy testów lotu

28 sierpnia 2013 misja została zatwierdzona do lotu a datę wystrzelenia ustalono na koniec roku 2013.