Prognoza

pogody, mają to do siebie że są…no cóż, prognozami. Miało dzisiaj lać jak z cebra, a słonko świeci, temperatura w okolicach 16 stopni, słowem żyć nie umierać.
W dodatku klasa piąta obwieściła, że w środę zajęcia mamy tylko rano, więc pół dnia byłoby wolnego. Żadna inna klasa jeszcze tego nie potwierdziła a Lydii nie ma drugi dzień w szkole, więc pewnie dowiem się dopiero w środę.

IMG_1975

Kilku uczniów z klasy trzeciej musiało stać pod ścianą w czasie zajęć. Poszli do sklepu, złapał Ich nauczyciel i kazał stać w czasie lekcji, a Oni posłusznie stali, chociaż nauczyciela nie było. A przynajmniej tego który Ich złapał. Bardzo mnie to zdziwiło i zanim uświadomiono mi że to kara powiedziałem Im żeby sobie usiedli, bo to tylko mnie rozprasza, ale Oni odmówili. W końcu jedna z uczennic wyjaśniła o co chodzi. Posłuszeństwo nie wpajane, ale wpojone.

IMG_1969

Na obiad poszedłem do trójki gdzie mięcho z tofu i fasolą (na ostro! W końcu na ostro!) aż się do mnie uśmiechało, więc z radością wydałem te 10 RMB. Był to również ostatni raz gdy wziąłem zupę w innej stołówce niż czwarta. Tam to przynajmniej coś pływa a w każdej innej jest sama woda.  Nigdy nie podejrzewałbym siebie o to że będę jeść kości, a jednak jakoś  tutaj potrafią mięso tak przygotować że nawet przegryzanie się przez kość sprawia przyjemność. jem znacznie mniej mięsa niż w Polsce, ale jak już się dorwę to jem nawet kości.

IMG_1977
A może ta Pani czeka na Doktora?

Ach…wczoraj rozpoczął się trzeci sezon ‘Gry o tron’ i wznowiono siódmy sezon ‘Doctor Who’ i w tym momencie następuje walka, co zrobić…iść na rower czy jednak dać nogom trochę odpocząć i w końcu coś obejrzeć, bo odkąd zacząłem czytać to nie obejrzałem ani jednego filmu czy serialu…nie odczułem tego jakoś boleśnie, ale fakt jest faktem.
Wygrała regeneracja, teraz pozostaje pytanie: Westeros czy podróż z Tardis…
Tardis, bo Westeros nie chciało do mnie przybyć.

IMG_1978
Tak, uwierzcie własnym oczom.

Idąc do szkoły natknąłem się na robotników stawiających te słupy które były widoczne parę dni temu w galerii, pewnie za kilka dni zawisną na nich reklamy a za parę tygodni na tym ogromnym polu przed szkołą zacznie się budowa mieszkań. Robotnicy przygotowujący wylewkę zawołali mnie do siebie, więc podszedłem i powiedziałem że idę do szkoły, no to pomachali mi ręką na drogę. Podobnie było gdy wracałem do mieszkania. Powiedziałem że idę do domu, pomachałem, pośmiałem się i poszedłem.

CoTamSłychaćwChinach
Odkopano już ciała 17 górników z zasypanej kopalni złota w Tybecie.