#MaratonKarkonoski Tydzień szósty

Wtorek to był dzień siłowy, czyli podbiegi.
Wyszło, jak zawsze siedem, z takimi oto czasami:
3:48, 3:48, 3:30, 3:30, 3:28
Jak widać czasów jest pięć, podbiegów było siedem, więc co się stało? GPS uznał, że zastrajkuje. GPS w Suunto, uznał, że skoro byłem w Szczecinie, gdzie znalazł mnie w 10 sekund to po powrocie do Katowic nie musi już pracować. GPS, który po przylocie do Chin znalazł mnie w 3 minuty wśród wieżowców nie potrafił uruchomić się przez 10 minut, nawet po zresetowaniu ustawień.
Do tego trasa wyszła oszukana, ale już mniejsza o to. Wyszedł mi najwolniejszy trening podbiegowy, pomimo najwyższego tętna zanotowanego przez pulsometr – 174. Nie mam pojęcia czy to pozostałość po maratonie, czy nazbierane zmęczenie, ale nie rusza mnie to ani trochę z kilku powodów. Mianowicie te trzy ostatnie podbiegi, z wyjątkiem ostatniego, były odczuwalnie najsłabsze, a wyszły niby najszybciej (pewnie nie wyszły, ale teraz i tak tego nie sprawdzę), ostatni był jednym z nielicznych które pobiegłem w mniej niż 3:30, o wiele bardziej przykładałem się do pracy ramionami. Nie tylko mnie to nie rusza, jestem wręcz z tego zadowolony, zwłaszcza z tych trzech ostatnich, bo z nich byłem na miejscu zadowolony najmniej.

Środa i czwartek to praktycznie kopie biegów po 70 minut.

Sobota to szybka godzinka przed niedzielą.

A niedziela to trzy kilometry dobiegu do startu, półmaraton i trzy kilometry powrotu.

Tak naprawdę to ten tydzień miał być mocno regeneracyjny po maratonie, ale ta niedzielna połówka wszystko mi popsuła. Jestem dwa kilogramy na wadze na minusie więc z jedzeniem mocno zawalam ostatnio i to tłumaczy powolną regenerację.

Podsumowanie tygodnia:
Łączny dystans biegów 87 kilometrów
Łączny czas biegów 5:46:39
Średnie tempo 4:38
Suma podbiegów ~930 metrów
Czas ćwiczeń dodatkowych to 1:20

Co było dobre w tym tygodniu?
Równe podbiegi.

Co jest do poprawy?
Ćwiczenia dodatkowe.
Jedzenie.

Obawy?
O pogodę.

Ciekawostka z tego tygodnia
W tym tygodniu brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *