Nowe początki

Przede mną osiem tygodni do Maratonu Karkonoskiego na dystansie ultra. Będzie to 52 kilometrowa wycieczka po górach stołowych, czyli coś fajnego, co chciałem zrobić od lat już paru.
Będzie to dystans o 6 kilometrów krótszy od mojego pierwszego udanego biegu ultra, ale zarazem o paręset metrów podbiegów cięższy, bo zamiast ~1800 będzie ~2200 metrów. Jest to zarazem o jakieś 400 metrów mniej niż rok temu czekało na mnie w Lądku Zdroju, gdzie z kolei dystans wyniósł 69 kilometrów, bo się zgubiłem.
Czyli z jednej strony mamy najkrótszy dystans, ale z drugiej mamy drugą największą sumę podejść. To wszystko sprawia, że nie za bardzo wiem jaki sobie cel wyznaczyć. Trasa nie wygląda tak absurdalnie jak ta z Lądka, kiedy to dwa ostatnie podejścia miały odpowiednio 400 i 300 metrów, tutaj absurdalne wydaje się jedynie pierwsze podejście i potem może drugie gdzieś w połowie trasy, ale jednak to pierwsze będzie nieporównywalnie dłuższe.
Czyli, niby wiem dużo, ale jednak nie wiem nic i dlatego ciężko ustalić jakiś konkretny cel, bo co to znaczy ‘ukończyć w dobrym zdrowiu’? Nie jest to cel zgodny z zasadą SMART.

Także wymyśliłem sobie, że muszę być trochę lepszy niż na Ultramaratonie Magurskim, jeżeli chodzi o tempo, więc:
Cel A < 6:30
Ale jednak to góry, nieznana trasa, więc:
Cel B <7:00

Jest ambitnie, bo jednak takich podbiegów nie mam, gdzie trenować, dystans powyżej maratonu to jednak zawsze wyznanie.
Jest to cel osiągalny, bo tempo podobne do tego w pierwszym ukończonym biegu ultra.
Jest to cel mierzalny, co widać.
Jest to cel ograniczony ramami czasowymi, bo jest te osiem tygodni do zawodów.
Jest to cel sprecyzowany.

Oprócz tego po drodze czekają mnie dwa biegi: połówka w Katowicach oraz pełny maraton w Szczecinie. Ten w Szczecinie to bieg na ukończenie, tam mam zadanie znajomą poprowadzić, a na połówkę w Katowicach się nie nastawiam bo jest tydzień po maratonie, więc o życiówkę nie ma co walczyć, bardziej zawody dla przyjemności by na spokojnie pobiegać przez miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.