Tydzień siedemnasty

Czyli, WB2!

W piątek wyszło mi WB2. Pierwsze celowo, planowo wykonane WB2 od połowy listopada. Oczywiście szału nie ma bo tempo na tych dwunastu kilometrach to raptem 4:21, ale było to w końcu WB2 i te 4:21 to jest coś z czym mogę pracować.
Szlag mnie trafił gdy zobaczyłem prognozę pogody na nadchodzący tydzień, a gdy w niedzielę wstałem rano to już w ogóle mi się ode chciało wszystkiego, ale im dłużej się nie zastanawiam nad pogodą tym nabieram większego przekonania że jestem w stanie te WB2 już biegać.
Nie nastawiam się na to że będą szybkie, bo nie będą, ale będę je robić regularnie czy pogoda dopisuje czy nie, tylko jak będzie śnieg to muszę inne buty zakładać i tyle.
To WB2 napełniło mnie taką radością, że nawet wróciła myśl o łamaniu trójki w Krakowie. Ot, co jeden bieg potrafi zrobić z człowiekiem. Oczywiście nadziei sobie wielkich nie robię, ale będę regularnie napierał i zobaczymy jak to się rozwinie w końcu baza solidna jest, a reszta to tylko kwestia treningu.
Bardzo szybko wyszła mi też wycieczka biegowa i sobotni bieg rekreacyjny, ale to są szybkości jakich się w nadchodzącym tygodniu nie spodziewam bo najzwyczajniej w świecie nie będzie do tego warunków pogodowych i pewnie trochę mi motywacja zniknie, ale nie będę sobie teraz tym głowy zawracał.

Podsumowanie tygodnia:
Łączny dystans biegów 94 kilometry
Łączny czas biegów 7:40
Średnie tempo 4:51
Czas ćwiczeń dodatkowych to 4:21

Co było dobre w tym tygodniu?
WB2! Co prawda wolne, bez szybkiej końcówki, ale było to w końcu planowe WB2!

Co jest do poprawy?
Plan trzeba zmodyfikować, zmniejszyć dystans przy krosie, bardziej skupić się na WB2, ale raczej będzie to jedno jeden trening w tygodniu, a nie dwa.

Obawy?
Że śnieg nie pozwoli mi się rozpędzić tak jak tego bym chciał.

Ciekawostka z tego tygodnia
Whitey Smith był Duńczykiem, który spopularyzował Jazz w Chinach. Jego orkiestra wplatała w swoje utwory tradycyjną muzykę Chin.