Nie możemy mieć niczego ładnego

No nie możemy bo wszystko i tak nam spleśnieje.

Przywieźliśmy z Laosu kilka fajnych obrazów, od taty dostaliśmy świetny obraz z Krakowa, w Chinach dokupiliśmy ramki, w dodatku trzy z nich zrobili nam na zamówienie bo chcieliśmy dłuższe niż szersze a akurat takich nie mieli to musieli zrobić. Potem przez blisko godzinę męczyłem się z wbiciem drewnianym młotkiem malutkich gwoździ w ścianę (z czego ona jest to nie wiem) i dzięki temu mieszkanie nie wyglądało na puste.

Aż do wczoraj. Wczoraj zobaczyłem że coś niefajnego dzieje się z obrazem od taty i po szybkim odwróceniu ramki okazało się że wyrosła na niej pleśń. Do tego stopnia że zaczęła dobierać się do obrazu. Podobnie z obrazami z Laosu, chociaż one jeszcze mogą być do uratowania, tylko muszą się porządnie wygrzać.

Kupiliśmy świetny drewniany stojak na ubrania, bo jedna szafa na dwie osoby i zimowe kołdry to jednak za mało. Pleśń ją zżera. Na szczęście jeszcze nie wdarła się zbyt głęboko więc wystarczyło spędzić godzinę na czyszczeniu.

Wystarczy jeden dzień bez czyszczenia kuchni by na kafelkach pojawiła się pleśń. Na cholernych kafelkach. Pozbycie się jej to pikuś, ale wszechobecność tego cholerstwa przeraża.

Zapytaliśmy ludzi stąd jak sobie z tym radzić. Nie otwierajcie okien gdy jest wilgotno. TU JEST ZAWSZE WILGOTNO.

Zaczynam rozumieć dlaczego ludzie przeprowadzając się z naszego budynku do innych mieszkań zabierają ze sobą plastikowe rzeczy, a drewniane wyrzucają. Naprawdę wszystko musi być w tanim i brzydkim plastiku bo inaczej to spleśnieje i trzeba będzie wyrzucić. No nie, nie możemy mieć ładnych rzeczy.

Podobno od przyszłego tygodnia znowu ma zacząć lać bez przerwy. Co prawda prognozy pogody na ten tydzień, jak do tej pory, zupełnie się nie sprawdzają bo deszcz jeszcze nie padał ani razu, więc może nie będzie tak strasznie. Chociaż między Bogiem a prawdą deszcz by się przydał bo duszno jest nieprzeciętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.