Nagłą zmiana pogody

Wczoraj lało i była burza, do tego było chłodno i dzisiaj od razu było przyjemniej. Chyba tylko trzy razy musiałem się zatrzymać by uzupełnić płyny.

Uzupełnianie płynów jest niezwykle istotne w tym klimacie. W poniedziałek co prawda wypiłem pół litra (bo tylko tyle ze sobą biorę gdy idę na około godzinę), ale i to było za mało. Po powrocie do domu myślałem że odfrunę i wiedziałem że to z odwodnienia a nie ze zmęczenia. Nie polecam, naprawdę nie polecam.
Dzisiaj pół litra zleciało ale nie było źle, wręcz przeciwnie, w takiej pogodzie to można biegać i biegać. Pewnie w sobotę znowu będzie około trzydziestu stopni i te cztery butelki, które już są przygotowane, trzeba będzie uzupełnić jeszcze jedną, ale to nie powinno być problemem.

Ważne jest to by w takim okresie tak dobierać trasę by mieć zawsze dostęp do wody pitnej. W Polsce nigdy o tym nie myślałem, nigdy nie musiałem się tym nawet przejmować, przecież kurczę do domu z Parku nigdy nie miałem więcej niż 6 kilometrów, a przecież po drodze mijałem czy to hipermarket czy to kilka budek z jedzeniem i wodą.  Tutaj natomiast muszę uważać bo 6 kilometrów to może być za dużo gdy czuć pragnienie. Oczywiście znalezienie sklepu czy kogoś sprzedającego wodę nie stanowi żadnego problemu, jednak zawsze lepiej mieć do takiego miejsca bliżej niż dalej. Nigdy nie wiadomo kiedy ta woda może się przydać. A z reguły przydaje się wcześniej niż później.

Ach…kisiel z solą smakuje paskudnie, jest to chyba najohydniejszy izotonik jaki w życiu piłem, nie polecam, wręcz odradzam, nie wiem co we mnie wstąpiło żeby w ogóle coś takiego próbować. Może za mało kisielu dałem? Spróbuje za tydzień, w tym tygodniu przede wszystkim woda i rodzynki w wodzie. Mam miód, ale te wszystkie napoje robione z miodem wychodziły mi za słodkie i mdliły z czasem, więc robię sobie od nich tygodniową przerwę.