To już połowa?

No prawie. Zaczął się siódmy tydzień, co jest jedną z najbardziej zaskakujących informacji. Zupełnie się tego nie spodziewałem. Siedziałem sobie spokojnie na zajęciach i nagle ‘BUM’ siódmy tydzień się zaczął!

Uderzyło to we mnie i prawie mną obróciło z zaskoczenia. Przecież to już sześć tygodni minęło. Sześć tygodni to niby tylko półtorej miesiąca, ale skoro to tydzień siódmy to za tydzień pora zacząć egzaminy. Na pierwszy ogień idą filmowcy.

Z nimi mam malutki problem, otóż nieszczególnie chcą na moje zajęcia przychodzić. Co jest dość absurdalne biorąc pod uwagę że sami się na nie zapisali. Średnio mam 14 osób, z 27 które się zapisały. No przecież ja będę musiał Ich oblać. Oczywiście najpierw będą mnie prosić, błagać, a potem złorzeczyć żebym puścił, ale z czego niby miałbym te oceny naciągać? No właśnie, z pustego to i Salomon nie naleje.

A potem, od tygodnia dziewiątego pora na moich pierwszoroczniaków. I z jednej strony wiem czego oczekiwać bo część z Nich już znam i pewnie jakimś wielkim progresem, lub (oby nie) regresem mnie nie zaskoczą. Natomiast po części nie wiem czego się spodziewać. Po prostu nie wiem. Mam jedną taką klasę która jest praktycznie niema. Przejąłem Ich od innego nauczyciela i nie wiem co On tam z nimi robił, ale Oni przez pierwszych kilka lekcji w ogóle nie chcieli ze sobą rozmawiać. Wręcz Im powiedziałem że jak nie chcą rozmawiać z kimś obok kogo siedzą to mogą się przesiąść, ja Ich zmuszać nie będę. Dziwi mnie to strasznie, bo już od łohoho nie miałem klasy która byłaby tak cicha.

Tak jak w zeszłym tygodniu świeciło bez przerwy słońce, ale z rana były mgły, tak teraz od soboty pada, ale przynajmniej nie ma mgły i można błękitne niebo podziwiać. Zobaczymy jak to się rozwinie, bo najbardziej martwi mnie tutaj ta wilgotność. Naprawdę solidnie obawiam się tego że nagle zrobi się super ciepło i super wilgotno, a ja nie będę na to przygotowany i będę truchtał.  A zresztą, choćby nawet się czołgać, ale żeby się dostać do celu.