Zaczęło się

P1210478

Jeszcze ich nie widziałem więc zdjęć nie ma le dzisiaj z rana już słyszałem wszechobecne 一二三四 wykrzykiwane w różnych kombinacjach. Czasem to jeden jest głośniej, czasem dwa, czasem trzy, a czasem zaskakują i krzykną cztery głośniej. Generalnie to jest to mało przyjemne.

P1210479

Znaczy pierwszy raz jak to człowiek słyszy to jest jeszcze zainteresowany, ale potem…to już się tylko zastanawiasz jak długo to jeszcze potrwa, a przecież dopiero co się zaczęło. To dopiero pierwszy tydzień, jeszcze czeka nas drugi, w czasie którego nastąpi pokaz tego czego się przez te dwa tygodnie nauczyli a potem początek nowego życia, czyli zajęcia.

Z jednej strony te szkolenia wojskowe to relikt przeszłości, a z drugiej strony są to ćwiczenia mające zintegrować studentów, pomóc Im stworzyć grupę, nauczyć się w niej pracować i być takim wprowadzeniem do życia studenckiego.
Nie ma jak w Polsce gdzie od razu rzucają człowieka w wir studiów.

P1210482

Problemem, dla mnie, jest to że gdy prowadzę zajęcie z rozumienia tekstu słuchanego (to w ogóle pewien absurd bo kurs określany jest czymś w stylu Słuchanie i mówienie po angielsku a ¾ podstawy oceny, czego muszę się trzymać, ma stanowić rozumienie tekstu słuchanego) a pod oknami szlajają mi się te pierwszoroczniaki krzycząc一二三四 to nie dość że mnie osobiście trochę to dekoncentruję to jeszcze przeszkadza studentom w czasie słuchania tekstu. Bo jak Oni mają wyławiać jakieś niuanse jeżeli nic nie słyszą?

To tylko taki mały, malutki problem, który potrwa jeszcze tydzień, więc aż tak mnie nie martwi.

P1210484

W nocy padał deszcz, nad ranem jeszcze trochę też, ale już na tyle delikatnie że nie musiałem ubierać niczego przeciwdeszczowego. W ogóle to kupiłem w pewnym sklepie kurtkę przeciwdeszczową i mam wrażenie że nigdy jej nie założę, bo tutaj jesień jest sucha, a w porze deszczowej będzie za ciepło. Wracając, spadł deszcz i od razu zrobiło się chłodniej i przyjemniej. Do tego stopnia że pierwszy raz odkąd przyjechałem przebiegłem 10 kilometrów bez zatrzymywania się. No bo nie ma się co oszukiwać, jeżeli leje się z Ciebie pot to lepiej się na moment zatrzymać i schłodzić niż przegrzać. A najlepiej to i tak ciągle uzupełniać płyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.