Policja

P1210486

A konkretniej to wydział do spraw osób przyjeżdzających i wyjeżdzających. To taki punkt obowiązkowy każdego kto zostaje w Chinach na trochę dłużej. Trzeba się tam udać z kompletem dokumentów, swoje odstać, złożyć je i można wracać. Generalnie to zawsze dłużej się stoi w kolejkach niż wszystko załatwia bo dokumenty się tylko składa.

P1210493

Po raz pierwszy, a załatwiam to po raz trzeci, do tej pory zawsze w stolicy prowincji, wszystkie Panie policjantki mówiły do mnie po angielsku. Czy to gdy robiono mi zdjęcie, bo zdjęcie musi być specjalne, bez biżuterii, lub z zakrytą i z ciemnym odzieniem, biała koszula to był zły pomysł po prostu, czy to gdy Pani z niedowierzaniem spojrzała na miejsce urodzenia. Przypuszczam że tak długiej nazwy miasta to jeszcze nie widziała. A przecież są nazwy nieporównywalnie dłuższe od Siemianowic.

P1210496

A potem trzeba było jeszcze swoje odczekać bo Pani odpowiedzialna za to wszystko poszła zapłacić. Więcej czasu spędziliśmy w drodze niż na policji. Chciałem napisać że pierwszy raz osoba która miała mi w tym wszystkim pomóc mówiła więcej po chińsku od policjantów, ale byłoby to kłamstwo bo przecież w Changchun ten pomagier w ogóle nie mówił po angielsku. Jak to człowiek łatwo zapomina o takich rzeczach.

P1210497

W każdym razie po powrocie do domu i obiedzie wróciłem na wyspę i polazłem szukać budynku opery. Tak się złożyło że wygraliśmy z June bilety na Czarodziejski Flet, więc trzeba było je odebrać. To czy pójdziemy to jeszcze zupełnie inna sprawa bo kończy się parę minut przed 22 a to by oznaczało że nie będzie już żadnych autobusów, no ale do tego czasu mamy jeszcze parę tygodni więc nie ma się co martwić na zapas.

P1210498

W każdym razie pojechałem szukać tego budynku bo chociaż gdzieś tam w internecie go znalazłem to pozostało mi jeszcze go odnaleźć na żywo, a z tym to w Chinach różnie bywa. Czasem uda się bez problemu, czasem trzeba się dopytać, a czasem nawet jak się dopytasz to i tak nic nikt nie wie. Dzisiaj trochę pobłądziłem, znalazłem plażę (okazuje się że mamy trochę ponad godzinę w autobusie by dojechać na plażę), a chwilę potem znalazłem operę.

P1210505

Nawet z odebraniem biletów nie miałem problemów i chociaż jestem tu niecały miesiąc to widzę że to naprawdę nie jest typowe Chińskie miasto. Chyba dlatego musi być tak gorąco, żeby nie było za dobrze.

P1210513