Tajfun, tajfun i…

Po tajfunie. Pobadało, powiało, wyspę zalało, ale już się skończyło. Generalnie to gdybym nie wiedział że to tajfun to nawet bym nie zauważył. Także nie ma się za bardzo czym ekscytować.

Trzy zajęcia z głowy i dzisiaj dotarło do mnie że w przyszłym tygodniu część grup będzie miała dopiero drugie zajęcia, część pierwszaków dopiero pierwsze, a z trzema grupami będę musiał rozmawiać o egzaminie śródsemestralnym…
Tak jak kiedyś lubiłem te przerwy w ciągu semestru, tak teraz działają mi na nerwy, kto to widział żeby tak dezorganizować wszystko wprowadzając tydzień wolnego. Ja nie wiem, jakby nie można było zrobić tego tygodnia wolnego w wakacje. To wymyślili sobie że najlepszy będzie październik żeby uczcić niepodległość.

Naprawdę, rok temu, dwa lata temu, że o trzech latach temu nie wspomnę nawet, w ogóle mi to nie przeszkadzało, ale teraz czuję że mi to zajęcia dezorganizuje. Jak ja mam się wdrożyć w system jak nagle część zajęć mam takich, część owakich, a część to egzaminy w czasie których w ogóle nie mam zajęć, no przecież to jest jakaś katastrofa.

I jeszcze to ja muszę myśleć o tym żeby grupy nie miały zajęć tydzień po tygodniu, lub tydzień po dwóch tygodniach (jak to kurczę brzmi), bo pierwszaki tego w ogóle nie ogarną, a o ile w drugi rok wierzę tak jednak nie mogę Im aż tak bardzo zaufać.

No dobrze, to teraz coś pozytywnego. Wczoraj byliśmy z June na English Corner i było bardzo fajnie. Dostaliśmy kartkę z tematami do rozmowy, pytaniami, cytatami i każdy się wypowiadał. Było to strasznie sztuczne, ale wolę już taki sztuczny twór w czasie którego siedzimy i po kolei odpowiadamy na pytania z kartki niż po raz trzydziesty odpowiadać na to jak mam na imię, skąd jestem, ile mam lat, czy jestem nauczycielem i tak dalej. Po prostu taki English Corner jest nieporównywalnie lepiej zorganizowany i o wiele bardziej mi się podoba. Zresztą June też się podobało więc pewnie będziemy tam częściej wpadać.