Pierwszaki

P1210676

Rany ile ja się z Nimi dzisiaj ubawiłem. Generalnie to w tym semestrze skupiam się przede wszystkim na słuchaniu, bo skoro ogromna część egzaminu zależy właśnie od słuchania, a konkretnie to od rozumienia tekstu słuchanego to do tego powinienem Ich przygotować. Może mi się to nie podobać, ale skoro taki mam cele ustawiony odgórnie to nie mogę za bardzo pyskować tylko muszę się dostosować.
Z tego też powodu głównie skupiam się na zadaniach z rozumienia tekstu słuchanego, czyli taki standard uzupełnij luki, wybierz odpowiedź, prawda czy fałsz (popraw fałsz), do tego krótkie wprowadzenia typu co widać na obrazku, z czym Ci się to kojarzy, czyli same przyjemne i niezbyt trudne rzeczy. Sam mówię dużo, przynajmniej w czasie pierwszych zajęć, bo potem się kontroluje, poza tym czas mówienia nauczyciela staram się mieć zawsze pod kontrolą. Tylko że, skoro to są zajęcie przede wszystkim z rozumienia tekstu słuchanego to przede wszystkim słuchamy, a dopiero potem mówimy.

P1210681

W każdym razie, dzisiaj na zajęcia przyszła ze mną June żeby popatrzeć, poradzić mi coś, powiedzieć co zmienić, co jest dobre, co złe. Generalnie to dobrze jest mieć kogoś takiego kto siądzie na zajęciach i ich posłucha od czasu do czasu żeby udzielić jakichś wskazówek. Pod koniec pierwszej godziny dostałem wiadomość żeby to teraz studenci o sobie mówili. Miałem zupełnie inny plan na te zajęcia, bo chciałem zacząć rozdział pierwszy, ale stwierdziłem że skoro to pierwszaki to można Im to darować i drugą godzinę spędzili na przedstawianiu się. Bardzo fajnie to wyszło, chociaż było to złamanie planu i już wiem że nie zrobię z Nimi wszystkiego co zaplanowałem w tym semestrze, ale jakoś mnie to nie martwi, przynajmniej dzisiaj, bo fajnie sobie pogadaliśmy. Czuję że takie pierwsze zajęcia zbliżyły nas i faktycznie zaprocentują w przyszłości.

P1210686

Z ciekawostek meteorologicznych – jutro z rana ma w nas uderzyć tajfun. Znaczy uderzyć ma bardziej w wybrzeże, a my jesteśmy trochę schowani, więc nie powinno być źle. W Tajwan ma uderzyć już za parę godzin i to właśnie wschodnie wybrzeże Tajwanu przyjmie cały impakt, u nas powinno być już lżej, najwyżej jakaś burza i dużo deszczy. W sumie to skoro zajęć nie odwołują to nie ma się czym przejmować. A jutro pora na kolejne pierwszaki, także trzymajcie kciuki!

P1210710

P1210700

P1210689