Informacja

Dostałem, jakiś czas temu już, listę kierunków z jakimi mam zajęcia i są to: materiały (czyli pewnie materiałoznawstwo, albo coś w tym guście), chemia, inżynieria lądowa, mechanika i informacja.

P1210656

Tak informacja. Nie mam pojęcia co to za kierunek, resztę znam bo właściwie to takie same miałem rok temu (plus informatyka), więc postanowiłem zapytać. W końcu to miały być kierunki bardziej ścisłe, a informacja to bardziej podpada pod jakieś dziennikarstwo czy inne coś humanistycznego.

P1210659

Sami studenci powiedzieli że ich kierunek to informacja, ale zapytani o to co czy chodzą i robią reportaże, przeprowadzają wywiady patrzyli na mnie jakbym co najmniej z choinki się urwał, więc zapytałem o czym się tak w gruncie rzeczy uczą i jak mi powiedzieli że projektują sieci internetowe to zrozumiałem.

P1210663

Informacja, a informatyka to dwie różne rzeczy. Zupełnie różne.

Od początku semestru przychodzą do mnie studenci którzy muszą odrobić ten przedmiot bo albo go zawalili rok temu, albo zmienili kierunek, albo jeszcze coś tam innego. Do tej pory wszyscy podchodzili i bardzo ładnie prosili po angielsku o możliwość uczestniczenia w zajęciach. Także nie odmawiam, bo mi to ani trochę nie przeszkadza.

P1210664

Dzisiaj za to przyszedł chłopak który z miejsca zaczął mówić do mnie po chińsku. Nawet gdy jedna ze studentek zwróciła Mu uwagę że ja nie rozumiem, chociaż rozumiałem co chce, to dalej mówił po chińsku. Było to bardzo dziwne dla mnie Rozumiem że Jemu tak po prostu wygodniej, ale gdyby był pierwszą osobą która tak zrobiła to co ja bym zrobił? Nie wiedziałbym o co Mu chodzi.

P1210666

Mam nadzieję że Oni wszyscy pozdają, chociaż prawdę mówiąc wybrali najgorzej jak mogli bo wszystkie moje grupy składają się ze studentów z poziomu A. I tutaj kilka słów wyjaśnień. W Chinach, na uniwersytetach, klasyfikuje się studentów w poziomy A, B i C. B to studenci ze średnimi ocenami, C są poniżej średniej, a A oczywiście powyżej. Także jeżeli ktoś miał problem zaliczyć ten przedmiot a teraz trafi do grupy z najlepszymi studentami na roku to może Mu być jeszcze trudniej gdy rozejrzy się wokół i zobaczy że wszyscy są na znacznie wyższym poziomie. No nic, mam nadzieję że takie decyzje są przemyślane i nikt mi się nie podłamie w połowie semestru.

P1210670

P1210673

P1210671