Koniec

Ostatnie zajęcia za nami. Wszystko poszło zgodnie z planem i zgodnie z oczekiwaniami. Jedyne co teraz mi zostało to przepisać oceny za obecność do pliku żeby to ładnie program policzył.

Liczenie tych ocen byłoby najgorszą rzeczy. 30% z pracy na zajęciach plus 20% z pierwszego egzaminu plus 50% z ostatniego egzaminu i to jest ocena końcowa. Weź to licz…

Chociaż i tak wychodzę na tym lepiej niż studenci psychologii mający zajęcia ze statystyki czego nigdy się nie spodziewali bo przecież matematyka to zło! Powiedział człowiek który do egzaminu z matematyki na studiach finansowych podchodził sześć razy aż w końcu podłożył gotowca nie zmieniając nawet numeracji zadań.

Ach, jeszcze trzeba będzie skserować pytania, ale to już będzie pikuś. Najlepsze że zostały mi już tylko dwa tygodnie egzaminów. Tylko dwa…Rany. To już naprawdę koniec, przeleciało mi strasznie szybko.

Dzisiaj na dworze ponad 35 stopni, upał rozgrzewa beton który na szczęście nie topi się jak asfalt, ale pachnie dość specyficznie i nagrzewa się do tego stopnia że buty z cienką podeszwą same się od niego nagrzewają. Sama radość…

Nie, to nie jest klimat dla mnie. Tęsknie z tym zimnym i mokrym polskim latem. Nawet w Jiawang nie było aż tak ciepło, a Jiawang ma jednak cieplejsze lata niż Zhengzhou. No i w Jiawang jednak padało, a tutaj…sam już nie wiem ile to tygodni bez prawdziwego deszczu.

Niespotykane jak dla mnie żeby tyle czasu nie było oberwania chmury. Chyba czeka mieszkańców Henanu powtórka z zeszłego roku i kolejna susza. Mam nadzieję że się mylę i tak źle nie będzie, ale na razie zbyt kolorowo to nie wygląda.

Bieganie na szczęście nie jest jeszcze uciążliwe, nie jest to poziom duszności z Changchun gdzie były dni kiedy nie było czym oddychać, powietrze stało i po pięciu kilometrach czułem się jakbym przebiegł dwadzieścia.
Skłamałbym pisząc że tutaj nie wracam spocony, bo koszulkę to można wyżymać, ale oddycha się o wiele łatwiej. A może jestem już lepiej przyzwyczajony? W końcu w żadnym innym miejscu nie wybiegałem tyle co tutaj :-)