Środa

Rany jak ja nie lubię tego czekania na zajęcia. W sumie teraz to jeszcze pikuś, ale problem zacznie się od przyszłego tygodnia gdy przerwa zostanie wydłużona o 30 minut i nagle z 1610 zrobi się 1640…przecież to jakaś patologia żeby tak późno pracę zaczynać i tak późno kończyć. Na szczęście nie potrwa to długo bo raptem parę tygodni.

Pogoda dopisuje, słońce wstaje już na długo przede mną, w dodatku masa ludzi wyskakuje już na poranne czytanie w krótkim rękawku. W ogóle masa ludzi wyskakuje na to poranne czytanie. Chyba od października nie widziałem tylu osób co rano. Na moje szczęście potrafię się między nimi przemykać.
Jedynymi problematycznymi uczestnikami ruchu są pierwszoraczniaki którzy sprzątają i nie patrzą na nic. W dodatku chodzą z tymi wielkimi miotłami i trzeba przed nimi umykać. A już najgorzej jest gdy idą dwie dziewczyny z koszem pełnym liści. Człowiek nigdy nie wie gdzie ma pobiec bo nie ma opcji żeby nie podeszły w jego stronę…W teorii najlepiej byłoby przez te kosze przeskakiwać, ale w praktyce nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza z powodu zmęczenia. A znając życie to jeszcze by ten kosz podniosły myśląc że chcę przejść pod nim…

W poniedziałek college opublikował informację że nie mamy zajęć w piątek i nie musimy ich odrabiać. Dziękuję, dziękuję bardzo. Wiem to od grudnia zeszłego roku gdy Komunistyczna Partia Chin opublikowała listę dni wolnych od pracy na rok 2015. WSZYSCY MAMY WOLNE PIERWSZEGO MAJA, WSZYSCY!
Informowanie o tym fakcie ludzi cztery dni przed pierwszym maja jest absurdem, ale nie pierwszym i z pewnością nie ostatnim. Tutaj obcokrajowców nie traktuje się poważnie.

Dość powiedzieć że inni nauczyciele dowiadują się o zmianach w zajęciach od swoich studentów, czyli dokładnie tak jak ja w Jiawang. Różnica polega na tym że ja tam miałem asystentkę która była niezbyt kompetentna, a tutaj mamy studium języków obcych który ma pewnie milion rzeczy na głowie i nie ma przez to głowy do zajmowania się takimi drobnostkami jak piętnastka obcokrajowców, którzy, o zgrozo, pracują w tej samej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.