Co drugi poniedziałek

To cztery zajęcia w ciągu i tylko Bogu dziękować za to że dzisiaj pogoda jest fenomenalna, już nie wiosenna, a letnia. Grubo ponad 20 stopni, ptaszki śpiewają, wszystko kwitnie. I chyba dzięki temu ta myśl o kolejnych dwóch zajęciach jakoś mnie nie przeraża, nawet gdy przypomnę sobie że jedna z nich będą z grupą…trudną. Która w dodatku wymyśliła sobie temat, którego żadna inna grupa nie chciała więc nie mam pojęcia jak to będzie.

W tym, i poprzednim, tygodniu dominują dwa pytania: jakie jest twoje ulubione wspomnienie, oraz ile wydajesz miesięcznie.
To drugie zaskakuje mnie nie mniej niż to pierwsze. Studenci wydający miesięcznie tyle ile my wydajemy razem z June, lub więcej…Nie wiem czy to my jesteśmy strasznie oszczędni, czy studenci tak odcięci od rzeczywistości i rozrzutni?

Największym wydatkiem jest oczywiście jedzenie i to jest dla mnie w dalszym ciągu niepojęte. Nie niepojęte w sensie ile można wydawać na jedzenie, a w sensie że Oni muszą tyle wydawać. Muszą bo nie mogą sobie ustawić w akademiku niczego do gotowania, ba, nie mają nawet kuchni w akademiku. A to właśnie w nich mieszka jakieś 98% wszystkich studentów. 2% mieszka gdzieś niedaleko, ale po jedzenie i tak chodzą do restauracji.

Takiej pięknej pogody jak dzisiaj to nie było od dawna, ale wieczorem już kilka kropel spadło także jutro pewnie będzie padać, a że to dopiero początek wiosny to każdy deszcz będzie skutkował psuciem się pogody.

W sobotę jedziemy do rodziców June, normalnie pewnie pojechalibyśmy gdzieś indziej, ale jeżeli nie pojedziemy to kolejna okazja będzie dopiero w maju, a skoro ma rodziców pod nosem to powinna Ich odwiedzać, bo od września może już ich pod nosem nie mieć. Nie wiem jeszcze gdzie nas wyniesie, na razie dopiero oferty spływają ale to jeszcze nie okres na masowe zatrudnienia na wrzesień. To zacznie się gdzieś w maju lub czerwcu.