Dziewięć z dziesięciu

P1150380 (Copy)

Miałem taki plan żeby rozdawać cukierki wszystkim studentom w tym tygodniu. Nasza tradycja to prezenty w wigilię Bożego narodzenia, w USA prezenty rozdają w pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia. W Chinach w ogóle nie rozdają bo nie obchodzą.

Kupiłem kilogram cukierków na taobao i czekały sobie cierpliwie na ten dzień. W końcu nadszedł a ja postanowiłem rozdać cukierki pierwszej klasie.

P1150381 (Copy)

I jak się dziewczyny rzuciły to stwierdziłem że może tylko dla dwóch klas wystarczy, bo te piątkowe nie mają najmniejszych szans. Zapewne widzieliście jak emeryci walczyli w Polskich sklepach o karpie, to tu było podobnie.

Nauczka na przyszłość – brać mniejsze opakowania.

P1150384 (Copy)

A dzisiaj studenci pochłonęli resztę cukierków, widząc jednak że jest Ich niezbyt wiele nie rzucali się tak łapczywie jak Ci wczoraj.

Zresztą jeden z nauczycieli także wracał dzisiaj z prawie pustą torbą a na jedyne zajęcia wychodził z pełną. Taka mentalność widać.

P1150385 (Copy)

A pogoda mocno nie świąteczna, ale słyszę że w Polsce także nie czuć, na dworze, świątecznej atmosfery, więc nie mam co narzekać.

To moja druga Wigilia w Chinach bez śniegu, ale ta jest zdecydowanie najcieplejsza. Sądziłem że w Jiawang było ciepło, ale tutaj to jest na zupełnie innym poziomie. W dodatku nic nie wskazuje na to żeby się pogoda pogorszyła. I bardzo dobrze, przynajmniej nie mam problemów z porannym wstawaniem by iść biegać. No bo umówmy się, wstawanie przed szóstą gdy na dworze jest mróz to nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

P1150389 (Copy)

Ach…okazuje się że  w przyszłym tygodniu jednak mamy wolny piątek. Znaczy nie mamy bo odrabiamy w niedzielę. Czyli wszystko zgodnie z ustaleniami partii. Tylko ja się pytam, gdzie jest logika czegoś takiego, ja nie chcę być na siłę uszczęśliwiany trzema dniami wolnymi skoro potem muszę przez sześć dni przeprowadzać egzaminy. Ni jest to absolutnie nikomu do szczęścia potrzebne. Owszem, można gdzieś wyjechać, tyle tylko że trzeba wrócić w sobotę, a biletów powrotnych oczywiście już nie ma.

P1150393 (Copy)

P1150391 (Copy)

P1150390 (Copy)