Drugi z dziesięciu

P1150291 (Copy)

Dzień za mną i muszę przyznać że było super.

Naprawdę, ale to naprawdę jestem dumny z moich studentów bo wcale ale to wcale nie są tacy słabi jak można się spodziewać słysząc non English majors.

Dzisiaj zaskoczyli mnie wielokrotnie tym jak dobrze przyłożyli się do zadań domowych. Z jednej strony można powiedzieć że to tylko dwa czy trzy zdania, ale właśnie tych kilka zdań pokazuje mi że Tym młodym ludziom chociaż odrobinkę zależy, a to jest dla mnie bardzo ważne.

P1150292 (Copy)

Niektóre grupy za zadanie dostały przygotować coś z książki, coś czego nie zdążyliśmy zrobić na zajęciach, a inne dostały coś znacznie ciekawszego, mianowicie musieli się przygotować by odpowiedzieć na pytania czy lubisz/umiesz gotować? Wolisz jedzenie w domu, czy restauracji? Dlaczego?

Lubię takie pytania bo dają mi nie tylko wgląd w to kim są moi studenci, ale także w to jak sobie poradzą z takimi, było nie było, nietypowymi pytaniami.

P1150293 (Copy)

Oczywiście łatwo jest powiedzieć w domu, ponieważ panuje tu rodzinna atmosfera i mieć to z głowy. Skłamałbym pisząc że nikt tak nie odpowiedział, ale to było wiadome.

Zaskoczyły mnie natomiast inne odpowiedzi.

I tak ludzie lubią gotować bo daje im to poczucie spełnienia, albo pozwala odbyć fantastyczną podróż. To są takie odpowiedzi które napełniają mnie radością nie tylko z powodów dydaktycznych, ale także tych zwyczajnie ludzkich bo pokazują jak wiele pasji mają Ci młodzi ludzi i bardzo, ale to bardzo mnie to cieszy.

P1150294 (Copy)

Niektórzy lubią jeść w domu chociaż mama gotuje tak sobie co mnie strasznie rozczuliło, bo dla Nich ważniejsza jest ta atmosfera rodzinnego posiłku niż sam posiłek.

A niektórzy jeść w domu nie lubią bo trzeba zmywać (słusznie), albo rodzice gotują bardzo słabo.

Inni za to potrafią gotować, ale nie lubią bo to strata czasu. I to mnie rozłożyło na łopatki zupełnie.

Większość jednak wybiera jedzenie w domu, z rodziną, bo jest miło, ciepło i można przyjemnie spędzić czas.

P1150296 (Copy)

Zobaczymy jak to będzie pod koniec tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.