Cztery z dziesięciu, czyli jak w trzydzieści sekund popsuć dzień

P1150320 (Copy)

Bardzo lubię moje czwartkowe grupy. Właściwie to jedną grupę rozdzieloną na dwie podgrupy. Nie dość że są bardzo sympatyczni (niesamowicie ogólny przymiotnik) to są strasznie chętni do odpowiadania.

To jedyna grupa w której nigdy nie muszę chodzić od pary do pary i prosić o przeczytanie czegoś bo sami się zgłaszają. Ba, Oni się sami zgłaszają do czytania zadań domowych, chociaż i tak zawsze pytam wszystkich.

P1150321 (Copy)

Ich pokłady energii wydają się być niewyczerpane, w dodatku z wszystkimi zadaniami radzą sobie doskonale i nic Im nigdy nie sprawia problemów. Nie tylko tym najlepszym, ale także tym nieco słabszym.

Jest to dla mnie zupełna nowość, nigdy przedtem czegoś takiego nie doświadczyłem. Jak to tak, żeby cała grupa radziła sobie tak dobrze? I żeby jeszcze wszyscy byli tacy aktywni?

P1150323 (Copy)

Chociaż nie, doświadczyłem. Druga klasa w Jiawang, która potrafiła mnie czasem całą lekcję nie dopuścić do słowa bo rozmawiali na zmianę tylko podnosząc rękę. Tyle, że tam zdarzali się uczniowie którzy nie byli aż tacy aktywni (ciężko żeby było inaczej skoro miejsca w najlepszych klasach są także kupowane przez rodziców). A w tej czwartkowej naprawdę wszyscy, bez wyjątku, są super aktywni.

Cała ta radość zniknęła o godzinie 1431.

P1150324 (Copy)

O 1430 ruszyła sprzedaż biletów na 15-ty dzień lutego przyszłego roku na trasę Kunming – Zhengzhou. Jak pisałem wczoraj, są tam cztery pociągi z których nas interesowały dwa.

Punktualnie o 1430 wyświetlił się komunikat że nie ma żadnych biletów co wzbudziło we mnie przerażenie. O 1431 okazało się że biletów na najlepszy pociąg nie ma w ogóle, na drugi w kolejności jest sześć, ale tylko stojące, a na dwa pozostałe jeszcze są, co nie było zaskoczeniem.

P1150325 (Copy)

Także czeka nas, ponownie, trzydziestocztero godzinna podróż powrotna. Nie jest to sytuacja wymarzona, ale w tym roku też tak wracaliśmy. Poradziliśmy sobie wtedy, poradzimy sobie i teraz.

Czeka nas tylko mnóstwo chodzenia po przedziale i pewnie będziemy fenomenalnie wyglądać lekko opaleni i opatuleni ciepłymi ubraniami.