Pierwszy piątek za mną

P1130852 (Copy)

Jest coś takiego w piątkach czego mi brakowało w poprzednim roku. Przez ten czas piątek nie był takim piątkiem końcem tygodnia pracy, gdyż była nim najpierw niedziela a potem poniedziałek. Dopóki miałem dwa dni wolnego nie przeszkadzało mi to ani trochę, wręcz było fajne bo mogłem coś więcej załatwić, mniej ludzi na ulicach w moje dni wolne i w ogóle taki lepszy klimat bo to odmiana. Potem pojawił się tylko wolny wtorek i już poziom mojego zadowolenia spadł, ale…i tak dawałem radę.

P1130857 (Copy)

Teraz wrócił piątek, piąteczek, piątuniek czyli koniec tygodnia pracy przypada na piątek i są zaraz po nim pełne dwa dni wolnego.

To w ogóle będzie mój pierwszy wolny weekend w Xinzheng i nie mam żadnych planów bo obojętnie co sobie wymyślę to widzę że pogoda i tak może mi to pokrzyżować. Teoretycznie wrzesień w prowincji Henan powinien być w miarę suchy, co miało wypadać to wypadało w lipcu i sierpniu, a od września rozpoczyna się jesień czyli okres zmniejszania opadów. Nie w tym roku. Mam wrażenie że w ciągu ostatnich paru dni spadło więcej deszczu niż powinno spaść przez cały miesiąc. A prognozy nie zapowiadają nadejścia zmian…

P1130859 (Copy)

Od dzisiaj pierwszoroczniaki zaczynają ćwiczenia wojskowe, czyli od rana do wieczora (w sumie to już jest po dwudziestej a Oni dalej ćwiczą) rozbrzmiewają odgłosy liczenia do czterech w różnym tempie, na zmianę jadą dziewczyny, chłopaki, w grupach, osobno i o ile dzisiaj ćwiczą dopiero stanie na baczność tak za parę dni zacznie się musztra i wtedy do tych krzyków trzeba będzie dodać tupanie. I tylko pojawia się pytanie, gdzie ja mam w takim razie biegać skoro bieżnia będzie na sto procent zajęta?

P1130864 (Copy)

No właśnie, gdzie…to na szczęście nie jest problem na jutro bo jutro planuję nabiegać kilometrów kilkanaście, powoli chcę wydłużać pokonywany dystans i zaczynam od jutra.

P1130870 (Copy)

Dzisiaj zajęcia poszły naprawdę fajnie, z jedną grupą będę mieć poważne problemy, ale prawdę mówiąc brakowało mi czegoś takiego. Naprawdę czuję że mam teraz mnóstwo pozytywnej energii i chęci do nauczania. Coś czego w Changchun mi w pewnym punkcie zaczęło brakować. Oby tutaj ta motywacja się utrzymała.

P1130872 (Copy)