Dzień nauczyciela

P1130811 (Copy)

Chiny to taki kraj który lubi się wyróżniać i chociaż obchodzą zarówno Międzynarodowy Dzień Kobiet, jak Międzynarodowe Święto Pracy to Dzień Nauczyciela nie jest obchodzony 5-go października, która to data została ustalona przez UNESCO w 1994 roku, a 10-go września.

P1130812 (Copy)

Jak do tego doszło?

P1130816 (Copy)

Początkowo dzień ten był obchodzony 6-go czerwca, jednak po utworzeniu Chińskiej Republiki Ludowej w 1951 został on połączony ze świętem pracy.

W 1985 roku, w zassie szóstego narodowego kongresu ustalono że 10-tego września będzie obchodzony Dzień Nauczyciela.

P1130819 (Copy)

Do teraz pamiętam pierwsze spotkanie z klasą dziewiątą która wręczyła mi czekoladki tego dnia. To był jedyny prezent jaki dostałem z tej okazji. Ot, po prostu nie miałem w te dni zajęć.

I pierwsze zajęcia z głowy.

P1130821 (Copy)

Okazuje się że jednak nie będę mieć z żadną grupą dwóch zajęć w tygodniu, to mistyczne 2 przy drugiej grupie oznaczonym mistycznym C.E. (communication engineering), to nie drugie zajęcia, tylko druga grupa. Nawet nie podgrupa na tygodni parzyste/nieparzyste, a druga grupa.

P1130822 (Copy)

To jednak i tak nie ma znaczenia, bo w tym semestrze daję studentom możliwość wyboru tematów z książki i jeżeli chcą zrobić jakiś temat, uznają go za ciekawy, interesujący to go robimy. Każdy student wybiera po dziewięć tematów (18/2=9, chociaż to błędne bo przecież muszę odliczyć dwa tygodnie na testy i tydzień wypadnie w październiku) i robimy głosowanie. Może i będzie oznaczać to dla mnie więcej pracy bo będę musiał przygotować wszystkie tematy z książki, ale…trudno, jestem na to gotowy i jest mi z tym bardzo dobrze.

P1130829 (Copy)

Zobaczymy jak to będzie dalej.

W ogóle to pomyliłem godziny i myślałem że zajęcia zaczynają się o 1430, a zaczynają się o 1440. Co więcej…te sale wyglądają jakby żywcem wyjęte z przedszkola, lub przynajmniej ogólniaka w Jiawang, bardzo kolorowe, pełne naklejek, kolorowanek, dodają takiego szkolnego uroku. Na studiach. Ciekawe to bardzo. I teraz gdy o tym myślę to robi mi się trochę smutno że Ci studenci którzy tak kolorowali klasy, dbali o nie myśląc że będą to ich klasy będą w tym roku rozczarowani gdyż zmieniono zasady i żadna z grup nie ma już własnej klasy, wszyscy ruszają się z miejsca na miejsce.

P1130833 (Copy)

Chociaż to nieprawda, klasa 503 w budynku Biznesowym jest tylko i wyłącznie moja, nikt inny nie będzie tam prowadził zajęć. To że ja będę mieć tam raptem 6 zajęć w tygodniu to inna sprawa, ale fajnie mieć klasę na własność.

P1130835 (Copy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.