Czwartek

P1140058 (Copy)

Dzisiaj do mnie dotarło dlaczego tak mało ludzi miałem wczoraj na zajęciach. Tydzień temu ktoś powiedział mi że zmienili salę na taką w innym budynku. A ja zupełnie o tym zapomniałem. No…nie tylko ja skoro jednak pół grupy przyszło do tej starej sali. Ciekawe.

P1140060 (Copy)

W każdym razie dzisiaj miałem od groma studentów i w dalszym ciągu Im się zajęcia podobały. Może dlatego że były proste, naprawdę proste. Czasem sam nie wiem co myśleć o tym co jest uskuteczniane przez chińskich nauczycieli i w konsekwencji przez obcokrajowców czyli grupowe powtarzanie tekstu (sam stosuję metodę 3×3, czyli trzy razy w grupie i trzy losowo wybrane osoby pojedynczo, ale to tylko w przypadku pojedynczych słów a nie zdań) aż do zapamiętania.  Nie wiem co o tym myśleć bo z jednej strony to jest coś do czego studenci są przyzwyczajeni i jest Im to bliskie, a z drugiej strony…no ja bym czegoś takiego nie chciał robić. Aż się muszę kogoś zapytać, kto ma większą wiedzę na temat tego co lubią a czego nie lubią chińscy uczniowie. Moment…
No tak, mój chiński kontakt chodził do dobrego ogólniaka i nie musiał niczego takiego robić, w koledżu też nie. W kaaażdym razie…przypuszczam że nie jest to zbyt popularne, takie bezmyślne powtarzanie. Ja bym czegoś takiego nie zniósł i dlatego też czegoś takiego nie stosuje.

P1140061 (Copy)

A twinkle twinkle little star czyli angielska kołysanka brzmi to niezwykle zabawnie gdy powtarza ją 30 gardeł. Powtarza, nie śpiewa. Ani grama melodii, ani grama taktu. Nie wiem sam…no może jest w tym coś czego ja nie dostrzegam.

P1140063 (Copy)

Dzisiaj na wechacie, czyli takim chińskim whatsapp jeden z moich studentów opublikował zdjęcia z zeszłego tygodnia, wraz z opisem jaki to jestem przystojny, zabawny i w ogóle super. Chłopak. Nie przestaje mnie zadziwiać że mężczyźni, bo było nie było Ci młodzi ludzie mają już po 20-23 lata, piszą takie rzeczy otwarcie. Chyba jestem gwiazdką.

P1140075 (Copy)

P1140073 (Copy)

P1140067 (Copy)

P1140065 (Copy)