Czwartek

P1140058 (Copy)

Dzisiaj do mnie dotarło dlaczego tak mało ludzi miałem wczoraj na zajęciach. Tydzień temu ktoś powiedział mi że zmienili salę na taką w innym budynku. A ja zupełnie o tym zapomniałem. No…nie tylko ja skoro jednak pół grupy przyszło do tej starej sali. Ciekawe.

P1140060 (Copy)

W każdym razie dzisiaj miałem od groma studentów i w dalszym ciągu Im się zajęcia podobały. Może dlatego że były proste, naprawdę proste. Czasem sam nie wiem co myśleć o tym co jest uskuteczniane przez chińskich nauczycieli i w konsekwencji przez obcokrajowców czyli grupowe powtarzanie tekstu (sam stosuję metodę 3×3, czyli trzy razy w grupie i trzy losowo wybrane osoby pojedynczo, ale to tylko w przypadku pojedynczych słów a nie zdań) aż do zapamiętania.  Nie wiem co o tym myśleć bo z jednej strony to jest coś do czego studenci są przyzwyczajeni i jest Im to bliskie, a z drugiej strony…no ja bym czegoś takiego nie chciał robić. Aż się muszę kogoś zapytać, kto ma większą wiedzę na temat tego co lubią a czego nie lubią chińscy uczniowie. Moment…
No tak, mój chiński kontakt chodził do dobrego ogólniaka i nie musiał niczego takiego robić, w koledżu też nie. W kaaażdym razie…przypuszczam że nie jest to zbyt popularne, takie bezmyślne powtarzanie. Ja bym czegoś takiego nie zniósł i dlatego też czegoś takiego nie stosuje.

P1140061 (Copy)

A twinkle twinkle little star czyli angielska kołysanka brzmi to niezwykle zabawnie gdy powtarza ją 30 gardeł. Powtarza, nie śpiewa. Ani grama melodii, ani grama taktu. Nie wiem sam…no może jest w tym coś czego ja nie dostrzegam.

P1140063 (Copy)

Dzisiaj na wechacie, czyli takim chińskim whatsapp jeden z moich studentów opublikował zdjęcia z zeszłego tygodnia, wraz z opisem jaki to jestem przystojny, zabawny i w ogóle super. Chłopak. Nie przestaje mnie zadziwiać że mężczyźni, bo było nie było Ci młodzi ludzie mają już po 20-23 lata, piszą takie rzeczy otwarcie. Chyba jestem gwiazdką.

P1140075 (Copy)

P1140073 (Copy)

P1140067 (Copy)

P1140065 (Copy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.