Xinzheng -> Xinzheng

P1130460 (Copy)

Czyli ruszyliśmy do mojego nowego koledżu. Shengda Economics, Trade and Management College of Zhengzhou bo tak brzmi jego pełna nazwa znajduje się na obrzeżach Zhengzhou i można się do niego dostać bezpośrednio jednym autobusem. Trwa to niewiele ponad godzinę czyli jest rozwiązaniem świetnym bo pozwala wyrwać się stamtąd niezwykle szybko.

A wyrwać prawdopodobnie będzie się trzeba, przynajmniej na jakieś przejażdżki rowerowe bo to de facto miasteczko wybudowane wokół koledżu. Wszystkie sklepy które napotkaliśmy po drodze były przeznaczone typowo dla studentów, dla takiego zwykłego zjadacza chleba znalazł się jeden supermarket. Czyli kiepsko.

P1130461 (Copy)

Koledż wygląda ładnie, jest bardzo zielony, ma fajną bieżnię, puściutką gdy ją odwiedziłem. Poznałem już dwóch wykładowców i okazuje się że ktoś z Polski już tam uczył rok temu i może nawet będzie uczył w tym roku.

Na lekki minus muszę zapisać to że mieszkanie nie było przygotowane. Nic nie było tam uprzątnięte, pełno kurzu, tak jakby nikt nie wiedział o tym że się wprowadzam. Wysprzątanie tego wszystkiego zajęło nam z June kilka dobrych godzin, firany są chyba nie do wyprania tak przesiąkły kurzem.

Drugim minusem będzie bez dwóch zdań brak gorącej wody w mieszkaniu. Jest za to jakiś wspólny prysznic dla mieszkańców piętra w którym woda jest gorąca.

Jak jeszcze nie będzie szybkiego wifi w mieszkaniu to już w ogóle mnie trafi.

Pozostanie mi bieganie i nauka chińskiego bo czasu będę mieć pod dostatkiem, czyli też nie ma znowu takiej tragedii. To może być nawet ciekawy rozdział – życie z minimalnym dostępem do internetu. Ciekawe, bardzo ciekawe.

I z jednej strony nic nie ma co jest średnie, a z drugiej strony to jest po prostu to samo co było w Jiawang. Tyle tylko że bez porównania tańsze. Od teraz kilogram jabłek to nie jest 10 RMB w sezonie, a 5, a kilogram pomidorów to już nie 9 RMB a 3. Czyli nie ma tak naprawdę wielkich wydatków.