Ti ti ti titi

P1130611 (Copy)

Są takie odgłosy które są nierozerwalnie związane z miejscem w którym przebywamy. Szum fal i wiatru nad morzem, ptaki w lesie, rechot żab po deszczu nad jeziorem, brzęczenie komarów nad uchem w letnie noce. Wszystkie te odgłosy są częścią doświadczenia, częścią miejsca w którym się znajdujemy i właściwie nie można mieć jednego bez drugiego.

Ti ti ti titi

Są też odgłosy które kształtują dane miejsce. Z przykładów pozytywnych trzeba wymienić miejscowości przy lotniskach czy stacjach kolejowych. Mój dom rodzinny znajduje się tuż obok zbiornicy złomu więc odgłosy metalu uderzającego o metal są dla mnie codziennością i czymś w rodzaju muzyki płynącej gdzieś w tle, nie narzucającej się w żaden sposób, ale pewnie dla niektórych jest to niczym motyw przewodni z Gwiezdnych Wojen.

P1130614 (Copy)

Ti ti ti titi

A teraz takim odgłosem tła do którego jeszcze nie przywykłem, ale do którego chyba będę zmuszony przywyknąć jest takie ti ti ti titi, czyli jak nic alarm który jest uruchomiony i nikt nie potrafi go wyłączyć. Nie jest to jeszcze wkurzające, minęło przecież dopiero dwanaście dni odkąd się tu wprowadziłem, więc jeszcze mnie to nie wkurza. Nie tak bardzo jak brak internetu, zktórym radzę sobie czytając książki.

Ti ti ti titi

Ja to jeszcze pół biedy bo mieszkając na trzecim piętrze słyszę to ledwie co, gdzieś tam ti ti ti titi uderza w tle nie ruszając mnie aż tak bardzo, ale martwię się o Richarda odpowiedzialnego za porządek w moim budynku. Jak On sobie z tym radzi? Ten odgłos dochodzi prosto z Jego budki. Może On już wrósł w to tak bardzo jak ja wrosłem w zbiornicę złomu za oknem? Może ani Jego ani mieszkańców tego domu to już absolutnie nie rusza?

P1130616 (Copy)

Ti ti ti titi

A dom jest spory, sześć pięter, łącznie ponad pięćdziesiąt mieszkań, czyli grubo ponad pięćdziesięciu nauczycieli. Czy tylu jest nie mam pojęcia, zakładam że tak, w końcu po co stawiać taki budynek skoro jego znaczna część stałaby odłogiem?

Ti ti ti titi

No tak, to Chiny, tutaj jak już się buduje to z rozmachem.

P1130618 (Copy)