Kółeczka

Nie sądziłem że to kiedyś powiem/napiszę, ale bieganie na bieżni ma swoje zalety. Stały dystans pozwala nam na bardzo dobre kontrolowanie tempa, praktycznie nie ma nierówności terenu więc jest to idealna nawierzchnia do biegania szybkiego i można wymieniać takie podstawowe informacje bez końca, ale jest też jedna zaleta o której przekonałem się dzisiaj – bieżnia pozwala odpocząć psychicznie.

Tak, to prawda. Nie odczułem tego do tej pory, ale dzisiaj kręcąc te kółka czułem taki psychiczny spokój, rozluźnienie. Wiedziałem co mnie czeka i ta przewidywalność mi pasowała. To był dobry dzień do biegania na bieżni. Naprawdę dobry, nie wiem czy to musiało się tak zgrać czy może po tym tygodniu codziennego biegania tak się do bieżni przyzwyczaiłem, ale zamiast mnie psychicznie męczyć, co działo się do tej pory, poczułem ulgę. Mam nadzieję że ten stan utrzyma się jak najdłużej, bo na przejście do stanu permanentnego nie wierzę. Czasem nawet bieganie w parku mnie wkurza, więc co dopiero bieganie na bieżni.

Gdzieś mi tam po głowie kołacze myśl żeby zacząć robić interwały, ale chwile potem przypominam sobie że w gruncie rzeczy to nie ma takiej potrzeby, bo i po co skoro mamy już prawie wrzesień, więc sezon ma się ku końcowy i zamiast budować formę powinno się już powolutku przygotowywać do ostatnich zawodów, czyli zmniejszać kilometraż i trochę zwalniać. A ja chcę jeszcze więcej i jeszcze szybciej. Nie, nie ma sensu. Może w przyszłym roku się za nie zabiorę. Może…

Tak to właśnie jest, że przyjechałem do Polski i zacząłem biegać sześć razy w tygodniu by nie przytyć, wróciłem do Chin i dalej biegam sześć razy w tygodniu i wiele wskazuje na to że mój rozkład zajęć mi na to pozwoli. Jak tak dalej pójdzie to może nawet zacznę się przygotowywać do jakichś zawodów…może, może…bo czemu by nie? Tylko teraz tak myślę, a co to będzie jak dostanę rozpiskę zajęć? Wtedy będę mógł dokładnie nad tym pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.