Wokół szkoły

P1130628 (Copy)

Miałem taki plan na dzisiaj by obiec koledź od zewnątrz. Czyli wybiec bramą główną i wrócić bramą główną z drugiej strony. Założenie proste, którego celem było poznanie okolicy wokół szkoły.

P1130629 (Copy)

Pierwsza część muru jest mi znana od paru dni gdyż biegnie się wzdłuż niej do tej bieżni uniwersytetu technicznego, potem następuje zakręt i znowu można pohasać, z tym że po kilkuset metrach pojawia się brama i mur. Tym razem jednak szczęście mi dopisało bo mur w jednym miejscu był wyburzony do połowy i mogłem przez niego przeskoczyć. Potem jest strasznie długa prosta z mostem na którym ludzie ćwiczą tai chi, rozciągają się, a potem kolejny zakręt do ulicy na której znajdują się dwa sklepy z warzywami i za chwilę kolejny zakręt który prowadzi do bramy głównej. Ogółem to jakieś 4 kilometry czyli kawał terenu do obiegnięcia. Najzwyczajniej w świecie ciągle nie potrafię wyjść z podziwu nad tym jak olbrzymi jest to teren i jak wile można tam zmieścić. Po prostu niesamowite.

P1130630 (Copy)

A resztę dobiegłem na bieżni i znowu czułem taki psychiczny luz który dzisiaj połączył się z luzem fizycznym i pobiegłem najszybsze 11 odkąd przyjechałem do Chin. Po prostu cudo. Oczywiście nie ma co liczyć na takie prędkości cały czas, ale dzisiaj było bardzo przyzwoicie. I oczywiście, jak zawsze gdy jest przyzwoicie pojawiają się myśli że może zacząć biegać WB2, BNP, interwały, czyli po prostu trenować. Sęk w tym że na razie nie ma do czego trenować, więc nie ma sensu się czymś takim przejmować, czy nawet rozmyślać. Tylko że…większość swojego biegowego życia do czegoś się przygotowywałem. To nie jest tak że zacząłem biegać i biegałem tak sobie. Najpierw przygotowywałem się do pół maratonu, potem do maratonu, potem do kolejnego, potem do bicia rekordów na 10km, a potem do ultra i…wyjechałem do Chin. Teraz powinienem mieć odpowiednią ilość czasu wolnego by się solidnie do jakichś zawodów przygotować, ale jakoś już nie odczuwam parcia. Po prostu chcę biegać.