Ostatni czwartkowy spacer

P1130138 (Copy)

Bo biegać nie poszedłem. Mam wrażenie że ten oblewający mnie pot to po części wynik jakiegoś dziwnego przeziębienia letniego. Skoro do kompletu dochodzi zatkany nos to pewnie tak właśnie jest.

P1130124 (Copy)

W każdym razie poszedłem na spacer do parku. Porobiłem trochę zdjęć i tak dzisiaj jakoś spokojniej mi się tam wydawało niż gdy wbiegam. Nie wiem czy wpływ na to ma mój stan biegowy, czy też faktycznie było dzisiaj spokojniej, mniej ludzi i jakoś mniej ruchu.

P1130130 (Copy)

Po dwóch latach nie przestaje mnie zdumiewać jak wielu ludzi przygląda się obcokrajowcom, chyba pisałem parę dni temu o tym jak głaskali moje ręce by dotknąć włosów. Tylko o ile nie dziwiło mnie to wszystko w małym Jiawang tak w blisko czteromilionowym mieście pełnym niechińczyków. Taki urok mieszkania w Chinach i zawsze staram się uśmiechać, bo uznaję że Ci przyglądający się prowadzą dosyć nudny tryb życia skoro potrafią przez paręnaście kroków przyglądać się komuś kto wygląda inaczej.

P1130140 (Copy)

A Czerwiec zawsze mi zwraca uwagę żebym się nie przyglądał co inni mają na talerzach. Bo to niegrzeczne.

P1130170 (Copy)

Wczoraj wysprzątałem pokój, o czym już pisałem, a dzisiaj z rana wyrzuciłem wszystkie słoiki z kuchni i zostały mi tam jeszcze podłoga i reszta śmieci. A dzisiaj szefowa wysłała wiadomość że właściciel mieszkania chce komuś je dzisiaj pokazać i poprosiła żebym je trochę posprzątał. Z jednej strony przypomina mi się Jiawang gdzie co chwilę ktoś przychodził oglądać mieszkanie, a z drugiej tak mi się to średnio podoba bo sprzątać chciałem dopiero w sobotę…a tak wysprzątam dzisiaj i co ja będę w tę sobotę robił? No właśnie…reisenfieber dostanę i tyle z tego będzie.

P1130142 (Copy)

Także wróciłem do mieszkania, zacząłem sprzątać i po chwili przyszedł chiński Tom i też zaczął sprzątać. Wysprzątał pokój amerykańskiego Toma, duży pokój i została jeszcze do zrobienia kuchenka w kuchni bo resztą zająłem się sam. Niestety w tym już Mu pomóc nie mogłem gdyż musiałem iść na zajęcia. I tak z jednej strony to trochę kiepsko że nie będę mieć co robić w sobotę, ale z drugiej zajebiście że nie będę musiał jakoś bardzo mocno sprzątać po sobie. Świetnie, po prostu świetnie.

P1130150 (Copy)

I teraz doznałem olśnienia. Odkąd tu przyjechałem zastanawiałem się dlaczego Oni tak machają rękami ucząc się wymowy. Dlaczego robią takie dziwne znaki mówiąc o? I dotarło do mnie gdy mówiłem uczniom tian (czyli niebo). Machnąłem ręką na płasko, czyli na pierwszy ton, bo tian1 to właśnie niebo. A przecież Oni gdy mówią mi o tonach to też mają rękami, czyli muszą Ich tak uczyć. Nie mam absolutnie żadnej wiedzy na temat tego jak to się przekłada na angielski, ale skoro tak robią to widać Im pomaga.

P1130165 (Copy)

Wróciłem do mieszkania. Została do zrobienia kuchnia, za co od razu się zabrałem. I gdy skończyłem dostałem esemesa że właściciel przyjdzie dopiero w niedzielę.

P1130174 (Copy)

Tak myślę że moja szefowa sobie ze mnie zażartowała i po prostu chciała mieć pewność że ja to mieszkanie wysprzątam. I tak bym wysprzątał, a ta nie mam co robić w sobotę…

P1130166 (Copy)

Jeden komentarz do “Ostatni czwartkowy spacer”

  1. Hej Kul! Co słychać? Notki tak nagle się urwały. Jesteś już w Polsce? Pozdrawiam ;-)

Możliwość komentowania została wyłączona.