Święto psiego mięsa

NA KOŃCU WPISU SĄ DRASTYCZNE ZDJĘCIA

Odbywa się rokrocznie w okresie przesilenia letniego w miejscowości Yu Lin w prowincji Guangxi (Polska nazwa jest paskudna – Kuangsi). Tradycyjnie powinien rozpoczynać się w dniu przesilenia letniego i trwać tydzień. Tradycja ta ma co najmniej dwa tysiące lat, a mieszkańcy tej miejscowości wierzą że zjedzenie psiego mięsa w czasie najgorętszego dnia roku sprawi że będziemy zdrowi przez jego resztę.

Tradycja tradycją, ale nie wszystkim Chińczykom się to podoba. Wiele osób przyjeżdża do Yu Lin by wyrazić swój przeciw i wyrażają to między innymi zasłaniając słowo pies w sloganach restauracyjnych. I tak z pieczonego psiego mięsa robi się pieczone mięso. W tym roku (2014) festiwal zaczął się 14-go czerwca.

Strona internetowa Jing Hua Wang przeprowadziła ankietę i 51,8% osób które wzięło w niej udział jest za powstrzymaniem tego święta, 46,4% uważa że w jedzeniu psiego mięsa nie ma niczego złego, a 1,8%nie ma zdania.

Jedzenie psiego mięsa nie jest nielegalne, także Chiński rząd nie może niczego zrobić

W roku 2013 zabito ponad 10000 psów, z których większość porażono prądem lub obdarto ze skóry żywcem.
Psie mięso jest w dalszym ciągu uważane za pożywne zimowe mięso, oraz jako środek na kiepskie krążenie i impotencję.

Jeżeli przyglądaliście się dokładnie zdjęciom z Yanji to mogliście coś zobaczyć, w moim małym Jiawang też widziałem pewne rzeczy których zdjęć nie wrzucałem bo uznałem je za zbyt drastyczne, ale to co jest na północnym wschodzie to inna klasa. Dość powiedzieć że obok mieszkania mam dwie restauracje z psim mięsem. Jedną specjalizującą się tylko w zupach, a drugą wyglądającą na taką bardziej ekskluzywną.

stop-dog-meat

yu-lin-dog-meat

yu-lin-dog-meat-festival