Oni przychodzą myśląc że ostatni egzamin jest najważniejszy

P1120728 (Copy)

A prawda jest taka że jeżeli nie było kogoś na poprzednim teście to dostaje za niego zero punktów. Wszystkie testy warte są tyle samo punktów, do tego dochodzą punkty za zadania domowe, a w przypadku gdybym się wahał to decydująca będzie prezentacja. Czyli nawet jak zaliczą ją na maksimum a wszystko inne olali to cudownego zdania mojego przedmiotu nie będzie.
I taka rozmowa z najlepszą uczennicą z najgorszej grupy.
– Bo Oni myślą że jak zdadzą ostatni egzamin to zaliczą przedmiot.
– Wiem, ale się grubo mylą.
– U innych nauczycieli jest tylko jeden test.
– Wiem, ale u mnie są cztery i prezentacja więc mają tyle a tyle punktów do zdobycia.
– No tak, ale potem ona (wskazanie na Chloe, która wróciła z podróży poślubnej) i tak im podniesie ocenę i zdadzą.
I po co to wszystko tak naprawdę? Po co się męczyć, uczyć, czy w ogóle przychodzić skoro i tak wszystko będzie miało dobry koniec niezależnie od naszych starań. I tak od maleńkości bo w Chinach obowiązuję obowiązkowa promocja do klasy następnej. Czyli nawet jak olewasz naukę to do następnej klasy pójdziesz, chyba że chce Ci się zostać, to wtedy na własne życzenie zostajesz. A na studiach? U Czerwiec wyglądało to tak że na ostatnim roku zaliczali wszystkie przedmioty oblane w pierwszych dwóch terminach a w przypadku kolejnej klęski płacili jak za zboże. Zacnie.

P1120721 (Copy)

Jakoś te sprawdziany poszły, ale wytłumaczenie Im o co chodzi z prezentacjami przerosło moje możliwości, a że Chloe ciągle gdzieś wychodziła to dostaną o tym dokładną informację za tydzień. Razem z listą osób które mogą się przygotowywać.

P1120717 (Copy)

U Chrisa okazało się że jednak tylko tę sobotę mam wolną, a w następną mam już zajęcia, czyli nici z dwóch wolnych weekendów. Dobrze jest jak jest i ten wykorzystam na dostanie się do specjalnej firmy kurierskiej która pomoże mi dostarczyć przesyłkę do Xinzheng. W lipcu trzeba będzie jeszcze wytransportować meridkę i będzie wszystko z głowy.

P1120730 (Copy)

Odnośnie przesyłek, to dostałem dzisiaj ich mnóstwo, prawie wszystkie zamówione i bardzo się cieszę że doszły tego samego dnia bo to prawdziwa udręką tak chodzić i zbierać po jednej codziennie, a jak od razu wpadnie pięć to jest fajnie. Szkoda tylko że jeszcze nie mogę ich sprawdzić, ale i na to przyjdzie pora za parę tygodni.

P1120736 (Copy)

A skoro piszę o nowościach, to w szkole małej pojawił się nauczyciel francuskiego który uczy angielskiego. I jak na razie radzi sobie lepiej z tą środową grupą niż dwójka poprzednich nauczycieli. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie bo nie słyszę zbyt wielu krzyków zza ściany. A to dobrze świadczy.

P1120741 (Copy)