Niedziela i przegapione #40 i #41

P1120672 (Copy)

Telefon
Czasem do każdego z nas dzwonią z jakichś takich dziwnych numerów i czegoś tam od nas chcą. Często gęsto są to jakieś pierdoły jak telemarketing, ale okazjonalnie…no okazjonalnie w kraju w którym dostaję się esemesem propozycje kupna dyplomu ukończenia szkoły, dzwonią ludzie mówiący o tym że rząd jest zły i należy go obalić. Tylko teraz naciśnijcie guzik i będziecie mogli z kimś porozmawiać.
I ja wcale nie żartuję, autentycznie taki telefon odebrała June dwa tygodnie temu. Nawet bym nie pytał o co chodzi gdyby nie to że włączyła głośnik i słuchała taśmy dwa razy.

P1120671 (Copy)

George
Jemu będę musiał zrobić zdjęcie bo chłopaka bardzo lubię i będzie mi Go brakować. Dałem Mu drobnostkę przywiezioną z Yanji, taki breloczek koreański, a On od razu przyczepił do kluczy i powiedział że dzięki temu będzie o mnie zawsze pamiętał. I nawet jeżeli to takie gadanie, to jakoś tak mi się lepiej na sercu robi bo od razu atmosfera się zmienia. Od razu robi się jakoś tak przyjemniej, rodzinnie, jak w Jiawang…

P1120670 (Copy)

Niedziela

Deszcz…a raczej ulewa na moment i potem przerwa. I znowu. Potworki spisały się dzisiaj na medal, Czerwiec mi bardzo pomogła bo zrobiliśmy trudny temat i nie potrafiły tego za bardzo ogarnąć. A raczej nie chciały, bo to się zawsze takie lenistwo pojawia gdy nie trzeba myśleć po angielsku, a można po chińsku. W każdym razie ogarnęły się i gdy zmieniliśmy system prezentowania karteczek z rysunkami (takie fiszki obrazkowe by dzieciaki mogły poćwiczyć słówka) okazało się że Lilly wcale nie jest najlepsza. A już w ogóle nie była najlepsza gdy przestała wygrywać i Jej się odechciało udziału. Dziecko, dziecko…rozpieszczone do granic dziecko.

P1120669 (Copy)

Z Czerwiec na obiad kulnęliśmy się do restauracji i dotarło do mnie dlaczego Ona nie lubi mięsa. A raczej dotarło trzy godziny później. Mięso tutaj musi być jeszcze gorszej jakości niż w Polsce, bo nic innego mi raczej nie zaszkodziło. Podobnie jak w tej knajpie przy dworcu w Yanji, tam też było mięso. I co z tego że ładnie wygląda i przyzwoicie smakuje, skoro chwilę potem wychodzi samo z siebie. Chyba lepiej się od mięsa trzymać z daleka, chyba że kupuje się je samemu, wtedy przynajmniej można je na miejscu pooglądać.

P1120661 (Copy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.