Święto Wiosny: Dzień pierwszy, drugi, trzeci i czwarty

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia wita się bóstwa nieba i ziemi co rozpoczyna się już o północy. Odpala się wtedy fajerwerki, pali bambusy, oraz odpala petardy by stworzyć jak najwięcej dymu co ma odgonić złego nian. Wielu ludzi, zwłaszcza wyznawców buddyzmu, nie spożywa pierwszego dnia mięsa co ma im zapewnić długowieczność. Niektórzy powstrzymują się od używania noża czy nawet rozpalania ognia, więc jedzenie powinno być przygotowane dzień wcześniej. Nie powinno się również używać miotły gdyż może ona wygonić szczęście z mieszkania.

Najważniejsze jest jednak oddanie czci starszym, czyli odwiedzenie rodziny, najczęściej rodziców, dziadków i pradziadków.

Buddyści uznają ten dzień za dni narodzin Maitreya Bodhisattvy i nie zabijają zwierząt.

Niektóre rodziny zapraszają tancerzy by odtańczyli taniec lwa, który ma na celu odstraszenie złych duchów. Dzieciom daje się czerwone koperty z pieniędzmi w środku. Właściciele firm rozdają premie swoim pracownikom na szczęście.

Dzień drugi

Dzień drogi nosi nazwę kainian开年,czyli początek roku, to tego dnia mężatki odwiedzają swoich rodziców i krewnych. Tradycyjnie mężatki nie miały zbyt wielu okazji by odwiedzać swoje rodziny.

W czasach cesarskich biedacy, oraz bezrobotni chodzili od domu do domu krzycząc Cai Shen dao (przybył bóg bogactwa), a domownicy wręczali im pieniądze by nagrodzić.  W Kantonie właściciele firm odmawiają modlitwę hoi nin zanim otworzą firmę by zyskać błogosławieństwo na nadchodzący rok.

Wierzy się, że tego dnia wszystkie psy obchodzą urodziny i wręcza się im wtedy prezenty.

Dzień trzeci

Trzeci dzień nosi nazwę chikou,赤口, co można przetłumaczyć jako czerwone usta. Mieszkańcy wsi palą papierowe ofiary. W ten dzień ani nie powinno przyjmować się gości ani też nikogo odwiedzać

Dzień czwarty

W miejscach gdzie nowy rok świętuje się dwa lub trzy dni, czwartego dnia rozpoczyna się normalny dzień pracy, oraz firmowe kolacje