Wolna sobota

P1040308 (Copy)

Zima się jeszcze nie zaczęła a już się skończyła. Tak przynajmniej dzisiaj mi się nasunęło gdy patrzyłem na ten topniejący śnieg. Topniejący, zamieniający się w błoto, śnieg. Wszystko co białe zamieniało się dzisiaj w paskudną papkę, kierowcom oczywiście już zaczęło odbijać bo śniegu ani lodu nie widać, więc można zapierdzielać ile się da i gdzie się da.
Korzystając z tego nieprzewidzianego dnia wolnego poszedłem na siłownię wcześniej niż planowałem, udało mi się też zrobić większe zakupy niż planowałem, a może nie tyle większe co inne. Piersi z kury dorwałem tylko kilogram, dokupiłem więc kilo schabu wieprzowego i mam nadzieję że w poniedziałek uda mi się kupić więcej tych piersi kurczę, bo dużo to ich mi nie zostało.
Będąc już w ogóle niesamowicie wolnym od zajęć zrobiłem plany lekcji na przyszły tydzień, czyli dzień można uznać za udany.

P1040309 (Copy)

Następnie ruszyłem z Bryanem i Lucasem (innym nauczycielem z Malezji) do Decathlonu, który tutaj strasznie reklamuje a który jeszcze nie zaproponował mi płatności za reklamy, więc nie będę się chwalić tym co kupiłem. Tym razem Bryan mnie nie posłuchał i wziął inną kurtkę, cieplejszą ale o wiele mniej praktyczną. Cóż…widać jest Mu zimniej niż jest to skłonny przyznać.

P1040310 (Copy)

Właśnie wyczytałem w internecie że z powodu wczorajszego trzęsienia ziemi, którego znowu nie poczułem, odwołano lekcje w szkołach, więc może dlatego nie miałem dzisiaj zajęć. Może rodzice chcieli spędzić więcej czasu z dzieciakami? Nie wiem, ale jutro wybadam o to Chrisa i dam znać.

P1040312 (Copy)

Po cichu cieszę się, że na razie ta zima nie jest taka tragiczna, ale z niepewnością patrzę w przyszłość bo wiem że to co najgorsze dopiero przede mną, bo to styczeń jest najmroźniejszym ze wszystkich miesięcy. Tyle dobrego że w styczniu nie będę mieć wiele zajęć, o ile w ogóle jakieś mieć będę.

Ośmioro nieśmiertelnych

Ośmioro nieśmiertelnych,八仙; Bāxiān to grupa legendarnych nieśmiertelnych/świętych w Chińskiej mitologii. Moc każdego z nieśmiertelnych może zostać przemieniona w narzędzie, które może dać życie lub odeprzeć złowieszcze moce. Większość z nieśmiertelnych miała narodzić się w czasach dynastii Tang lub Song. Oddaje się Im część w Taoizmie, ale odgrywają także olbrzymią rolę w święckiej kulturze. Mają jakoby żyć na pięciu wyspach morza Bohai.
Ośmioro nieśmiertelnych to:
– Niesmiertelna kobieta He He Xiangu
– Czcigodny wujek Cao Cao Guojiu
– Stalowa kula Li Tieguai Li
Lan Caihe
Lü Dongbin, przywódca
– Filozof Han Xiang Han Xiang Zi
– Starszy czcigodny Zhang Guo Zhang Guo Lao

Nieśmietelna kobieta He

He Xiangu 何仙姑 to jedyna kobieta wśród ośmiorga nieśmiertelnych. Urodziła się w prefekturze Yong (tereny obecnego Guandong), w czasach dynastii Tang w bogatej rodzinie.

Legenda

Hé Xiān Gū była córką Ho T‘ai z miasta Tsêng-ch‘êng.

Jako niemowlę miała na głowie sześć długich włosów. W wieku 14-15 lat objawiła jej się boska istota we śnie i powiedziała jej by jadła sproszkowaną mikę dzięki czemu stanie się nieśmiertelna. Tak też zrobiła oraz złożyła przysięgę pozostania dziewicą.

Z czasem przestała spożywać normalne jedzenie, a około roku 707 wstąpiła do Nieba i została nieśmiertelną.

Wygląd

Jej kwiat lotosu poprawia zdrowie, oraz stan umysłu. Przedstawiana jest często trzymając go w ręce, a czasem z muzycznym instrumentem lub ptakiem. Może także mieć chochlę bambusową.