Mało

W gruncie rzeczy to ten dzień był. Taki rutynowy, nic nadzwyczajnego, a jednak nie do końca.
Bardzo podobają mi się te zajęcia z komplementami, studenci muszą ćwiczyć zarówno komplementowanie jak i otrzymywanie komplementów. Naprawdę prosta sprawa, ale robimy ją już drugie zajęcia i chyba jeszcze na trzecie starczy. Także temat przerobimy dość dogłębnie i to dobrze, bo chociaż komplementowanie w angielskim nie odgrywa aż tak ważnej kulturowo roli jak w chińskim to warto dać Im jakieś podstawy.
W dodatku wymyśliłem sobie że na zadanie domowe dostaną, oprócz tego co jest w książce bo do książki jest klucz, do napisania pięć rzeczy które robić potrafią oraz pięć rzeczy które zrobili i z których są dumni. Takie naprawdę proste ćwiczenie, bo skoro większość z nich nie jest w stanie powiedzieć co potrafi robić to pora Im trochę w tym pomóc. Bo chociaż odpowiedź długo spać bardzo mi się podoba i wywołuje u mnie salwę śmiechu to jednak nie jest najlepszą z możliwych u studenta pierwszego roku.

I tak jak mnie wczoraj asystentki pochwaliły że tyle uczniów przychodzi na moje zajęcia tak dzisiaj byłem niemile zaskoczony bo ilość zaczęła spadać. Tak trochę na złość, ale w gruncie rzeczy spodziewałem się że będzie Ich znacznie, znacznie mniej. Prawdę mówiąc chyba nawet bym wolał żeby Ich było mniej bo wtedy mogę w spokoju skupić na tych obecnych. A tak mam powiedzmy 25 osób w klasie z czego 8 uważa, a reszta śpi. Zastanawiam się czy i z tym spaniem nie zacząć walczyć…muszę zapytać Bryana co On o tym myśli, bo mi osobiście to nie przeszkadza. Jeżeli nie grają, nie rozmawiają, ani nie robią nic innego co mogłoby mi lub reszcie przeszkadzać to nie widzę powodu by Ich za to ganić. Zapytam jutro.

W klubie też pojawiło się dzisiaj mało osób więc może to jest jakoś powiązane? Zapanowała epidemia chorób, jesienna depresja, albo coś w tym guście…ciężko to jednoznacznie określić, ale koniec końców mam nadzieję że to się zmieni na plus. Na duży plus.