Ciekawe czwartki

P1040092 (Copy)

A może nie tyle ciekawe co…no właśnie, jakie są czwartki?
Z pewnością są pracowite, bo trzeba zrobić trzy zajęcia, pójść na siłownię, zrobić zakupy i potem klub…Jeszcze gdzieś do tego dodajmy napisanie notki, poćwiczenie słówek a teraz jeszcze zdanie kolejnego rozdziału (o tym jeszcze nie pisałem) no i jak tu się z tym wszystkim zmieścić w tych szesnastu godzinach? No właśnie kurczę, ciężko.

P1040098 (Copy)

Zajęcia minęły dzisiaj w miarę bezproblemowo, przynajmniej do trzecich zajęć, gdzie straciłem nadzieję w to że podejście nauczyciela ma wpływ na podejście klasy. Czasem żadne uśmiechy, pochlebstwa, oklaski, czy inne pozytywne zachowania nie dają rady i wtedy robi się po prostu ciężko. Mniej dlatego że klasa nie chce współpracować, a bardziej dlatego że teoria i podejście przegrywa z praktyką. Skoro tak się dzisiaj lenili to za tydzień czeka Ich sprawdzian. Ustny tym razem, dla mnie to też dobra sprawa bo będzie możliwość przetestowania kilku rzeczy.

P1040100 (Copy)

Żebyście nie myśleli że jestem jakimś potworem co po jednym wyskoku karze uczniów to powiem Wam że to drugi tydzień z rzędu  i to jako jedyna klasa…

P1040123 (Copy)

Sukcesem z dnia dzisiejszego jest bez wątpienia moja rozmowa z Panią od tofu, która zapytała się mnie czy mi jest zimno, co zrozumiałem i odpowiedziałem że nie bo Polska to także zimny kraj. Jestem z siebie niesamowicie, ale to niesamowicie dumny. To taka prosta rozmowa, ale w końcu coś więcej niż tylko: kilo, kilo, kilo, trzy kilo, sześć pół kilo. Może jeszcze się kiedyś ogarnę z tym językiem w trochę lepszym stopniu. Na pewno nie poddam się bez walki.

P1040140 (Copy)

Tak jak nie poddają się bez walki studenci z klubu w tym moja młodsza siostra Smile, która dzisiaj pierwszy raz wyglądała jak dziewczyna. W końcu rozpuściła włosy i mało Jej nie poznałem. A zdjęcie nie ma, bo potem znowu zrobiła ten uwielbiany przez dziewczyny tutaj kucyk i znowu jest chłopczycą. Przed Nią strasznie trudny egzamin na asystentkę w czasie tego całego intensywnego kursu angielskiego. Mam nadzieję że sobie poradzi, pomimo tego że Margaret nie dała rady. Smile jednak się zepnie, przyłoży się i da radę! To twarda dziewczyna z najzimniejszej prowincji w Chinach!