Fotonotka

IMG_3551

Ogromną zaletą nauki chińskiego wśród Chińczyków jest to, że jeżeli coś się źle przepisze, lub przepisze tak jak jest napisane na ekranie to poprawią na to jak się pisze.

IMG_3552

A jeżeli jakieś słowo jest za trudne to podadzą prostszy do zapamiętania i zapisania odpowiednik.

IMG_3545

Za pierwszy zakup na taobao dostałem taką oto odznakę

To był taki spokojny dzień, pośmiałem się z dzieciakami z kilku filmów z TED.com, ale też nauczyłem ich ciekawego sposobu mnożenia.

IMG_3559

No dobrze, nie ja a ten Pan z prezentacji, ale ja Im to wyjaśniłem.

IMG_3560
Trochę się teraz boję…
Na kolację poszedłem z Ianem (Sinatrą) i On mieszka teraz naprawdę blisko szkoły, a kiedyś mieszkał w Syczuanie. Co bardzo mnie zdziwiło bo nie lubi ostrego jedzenia.

IMG_3562
Obiad w budce pod domem.

Wątpię żeby Jego rodzice przeprowadzili się z tego powodu do Jiangsu ;)

IMG_3563

Tylko pomimo tego że mieszka 5 minut od szkoły to mieszka w szkole bo tak jest wygodniej…Ogarniacie to? No ale jest z klasy pierwszej, a tam same bystrzachy.

IMG_3565
Następnie spędziłem blisko półtorej godziny w sklepach robiąc zakupy.

IMG_3570
Joker miał dzisiaj dość.

Tofu, tofu, warzywa, przyprawy i suszone owoce. Moja lista potrzeb maleje z tygodnia na tydzień, niezmiennie pozostaje na niej miód.  A dzisiaj był w promocji. To tyle ode mnie. Ta notka to bardziej fotonotka ;)

IMG_3572
Chociaż niektórzy walczyli.

IMG_3580
To większość dzisiaj przegrywała.

IMG_3583
Ziemniak z wieprzowiną.

IMG_3585

IMG_3598

CoTamSłychaćwChinach
Rozpoczęto wyburzanie w starożytnej stolicy Lhasa. Na pierwszy ogień poszła najważniejsza dla buddystów świątynia w mieście – świątynia Jokhang.
Wyburzanie ma na celu stworzenie miasta przyciągającego turystów jak Lijiang, nazywane Shangri-La a znajdujące się w prowincji Junnan.
Rząd chiński motywuje swoje działanie chęcią rozwoju ekonomicznego regionu. Podobnie potraktowano region Gyalthang w efekcie czego zniszczono wiele symboli kultury tybetańskiej.