Zajęcia

Każdy nauczyciel powinien spędzić przynajmniej rok pracując w szkole trudnej. Takiej w której studenci będą mieli go w nosie, będą mu przeszkadzali, nie będą chcieli się uczyć, nie będą się rozwijać, ale będą dużo gadać, oglądać filmy na komórce i grać w gry. W takiej która będzie prawdziwą szkołą życia by mógł się nauczyć pracy z takimi właśnie uczniami.

P1210361

Mi ten rok w Changchun bardzo się przydał. Nie tylko nauczyłem się jak sobie radzić z takimi uczniami to jeszcze nauczył cierpliwości. I w sumie dzięki temu zacząłem doceniać innych studentów. Innych, takich którzy podchodzą do zajęć poważniej a nie tylko chcą cieszyć się życiem w college’u.

Po pierwszych zajęciach mam wrażenie że trafiłem do zgoła odmiennej grupy. Pierwszy raz uczę w szkole publicznej, w dodatku na naprawdę dobrym uniwersytecie i od razu widać różnicę. Już Ci studenci w Zhengzhou byli lepsi chociaż to była szkoła prywatna i zaledwie college, czyli powyżej licencjata nic się tam nie zrobi.

P1210364

Tutaj na pierwszych zajęciach usłyszałem że mam nie mówić tak wolno. MÓWIŁEM ZA WOLNO! Rany. To mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Naprawdę mnie to zdumiało.

Na drugich zajęciach usłyszałem że chcą więcej ćwiczeń z mówienia chociaż kilka razy tłumaczyłem że egzamin będzie głównie oparty na słuchaniu. Oni jednak chcieli coś bardziej praktycznego, niezwiązanego z egzaminem.
Aż mi wtedy serce szybciej ze szczęścia zabiło.

Ostatnie zajęcia też dobrze, chociaż moim zdaniem najsłabsza klasa z tych wszystkich jakie miałem dzisiaj.

P1210370

Na razie jeszcze nie rozwiązałem tego jak korzystać z wszystkich opcji, nie wiem jeszcze jak zrobić by słyszeć wszystkich studentów ani jak zrobić by oni słyszeli siebie, nie wiem w ogóle czy to jest możliwe, w końcu 40 osób w słuchawkach jednocześnie to lekka masakra, ale jutro będę się dowiadywał, albo w piątek.

P1210371

Na razie odczuwam taki spokój gdy mam te słuchawki z mikrofonem. Nie muszę mówić głośniej, mogę się uspokoić, bardziej skupić na tym co mówię, tak jak było w czasie studiów gdy tłumaczyłem. Bardzo fajne uczucie, mam nadzieję że mi nie minie.

P1210374

P1210375