Szukanie roweru

Umyśliłem sobie jakiś czas temu że kupię sobie nowy rower. A że bardzo polubiłem konkretną markę to chcę rower konkretnej marki. 99% używanych odpada dla mnie w przedbiegach bo pewnie pochodzą od studentów czyli będą przechowywane na powietrzu. Deszczowym i wilgotnym powietrzu. W dodatku przekraczam wymiary standardowego studenta więc rower muszę mieć trochę ponad standardowy.

P1210296

Udaliśmy się więc dzisiaj do sklepu rowerowego. Nawet znaleźliśmy i nawet był otwarty w ten, przepełniony patriotycznymi hasłami publikowanymi na wechacie (Chińczycy uwielbiają wrzucać na wszystkie możliwe serwisy społecznościowe zdjęcia swoich telewizorów lub komputerów niby to pokazując co to tam akurat w TV czy komputerze oglądają), hucznie obchodzony dzień zwycięstwa nad Japonią (na paradę zaproszono nawet żołnierzy walczący po stronie KMT), nawet mieli rowery i byli chętni do pomocy (chociaż w tle leciała relacja z parady w Pekinie, swoją drogą była to pierwsza w historii ChRL parada wojskowa która nie miała miejsce w dniu niepodległości).

P1210302

I jak weszliśmy to od razu zobaczyłem rower który mi się podoba. Czerwoną szosówkę akurat w moim budżecie. Uparłem się na szosówkę, a nie na górala bo takie moje widzimisię. Góralska meridka była jedna i mi wystarczy, poza tym po górach jeździć nie zamierzam więc po co mi taki sprzęt?

P1210304

Zaczęło się przymierzanie. Wszystkie były za małe. Chociaż jedna taka, daleko hen poza tym ile chciałem wydać była prawie dobra i prowadziła się jak marzenie. No ale była daleko hen poza tym ile chciałem wydać…

P1210321

Chłopaki ze sklepu powiedzieli że jeden konkretny model byłby lepszy (jeszcze w okolicach tego ile chciałem wydać), ale akurat nie mają na stanie w moim rozmiarze, a właściwie to oni nic nie mają w moim rozmiarze na stanie, ale że są autoryzowanym sklepem to podzwonią, popytają, może w stolicy prowincji coś mają i sprowadzą. Lub nie sprowadzą.

P1210323

Wychodząc ze sklepu June tylko się śmiała pod nosem i mówiła Widzisz jacy Ci ludzie na południu są mali? Tak dużych rowerów nawet nie mają.

P1210340

 

P1210338

P1210325