Gorąc

Wczoraj było ponad trzydzieści stopni, dzisiaj jest tylko trzydzieści. Nie do zniesienia jak dla mnie. Niby w klasach są te kręcące się wiatraki sufitowe, które trochę pomagają, ale na dworze jest tragicznie.

Odwykłem od czegoś takiego. Rok spędzony w jednej z najzimniejszych prowincji w Chinach w połączeniu z przeciętnym polskim latem sprawił że moje ciało teraz wariuje. Nie moi drodzy, takie temperatury to nie są dla mnie.

Co prawda przenosimy się od września jeszcze bardziej na południe, ale będziemy nad morzem, więc przynajmniej w teorii powinno być przyjemniej w lato. Znając moje szczęście słupek rtęci będzie wskazywał mniej ale wilgotność będzie większa i będę cierpiał jeszcze bardziej…

A może nie :-)

Zostało mi jeszcze trochę ponad 20 zajęć, bodajże 26 i koniec. Znaczy potem czekają mnie jeszcze egzaminy końcowe, ale tego już nie liczę, bo to drobnostka. Najgorzej będzie tych dwadzieścia kilka zajęć przetrzymać. Chociaż…w gruncie rzeczy to już za 3 tygodnie czekają mnie pierwsze egzaminy końcowe.

Końcowe, a jeszcze teraz przychodzą do mnie studenci i mówią że tych śród semestralnych nie zdawali bo Ich nie było…No masakra jakaś. Na szczęście takich spóźnialskich nie ma zbyt wiele więc się tym zbytnio nie przejmuję. Chociaż prawdę mówiąc ja się takimi osobami w ogóle nie przejmuję. Sami są sobie winni.

Patrzę w prognozę pogody i widzę że deszcz nadejdzie może za tydzień. Może, bo to długo terminowa więc nie ma co się nią sugerować. W tym tygodniu raczej deszczu nie będzie. Ta suchość nie przeszkadza mi ani trochę w zimę, ba, w zimę jest to ogromna zaleta, ale teraz…teraz to jest makabra. Rok temu Henan było wysuszone w lato okropnie, June wspominała że przez 3 miesiące deszcz spadł trzy razy, Jej rodzice pogłębiali studnię, mnóstwo upraw uschło i ludzie zbyt szczęśliwi nie byli. Wygląda na to że ten rok będzie dosyć podobny do poprzedniego. Niestety.