Dzień drugi

P1150435 (Copy)

Dzisiaj to przeleciało bez nerwów. Wiedziałem zresztą że tak będzie. Same dobre grupy, jutro będzie podobnie. W czwartek trochę inaczej, bo nie będzie w ogóle.

P1150437 (Copy)

Jeden ze studentów po skończonym egzaminie powiedział że chce mnie uścisnąć. To o tyle ciekawe że ja Go prawie nie pamiętam, ale widać jakoś musiałem Go dotknąć.  To naprawdę miłe bo, tak jak pisałem już wcześniej, człowiek dociera do ludzi i często nawet nie wiem że do Nich dotarł. A to zawsze się tak przyjemnie na sercu robi wiedząc że się dociera do ludzi.

P1150438 (Copy)

Życzono mi dzisiaj szczęśliwego nowego roku, wielokrotnie.
To jest o tyle miłe że Chińczycy mają, a przynajmniej mieli, z tym problem. Z tym czyli z kalendarze gregoriańskim. Oni muszą tutaj żyć w oparciu o dwa kalendarze: znany nam gregoriański właśnie i księżycowo-słoneczny. Powiedzmy że oba są równoważne.

Problem z tym jest taki że chociaż są równoważne to jednak równoważne  nie są co bardzo dobrze widać gdy się kogoś z Chin zapyta o datę urodzin. Powiedzieć powiedzą, ale czy to będzie data poprawna to już można gdybać.

P1150439 (Copy)

Weźmy na świecznik taką June. W dowodzie ma wpisane że urodziła się 22-go listopada 1991. Sama twierdzi że był to siódmy dzień stycznia 1990. O ile dni się jeszcze jako tako zgadzają bo dwudziesty drugi dzień jedenastego miesiąca w kalendarzu księżycowo-słonecznym wypadał siódmego dnia pierwszego miesiąca w kalendarzu gregoriańskim, o tyle było to w roku 1991. Czyli zapewne June urodziła się właśnie 7-go stycznia 1991. Tyle wyszło z mojego małego dochodzenia, ale pewności i tak nie mam.

P1150440 (Copy)

To i tak jest lepsze od tych historii o dzieciach które były rejestrowane dopiero gdy wioskę odwiedził jakiś urzędnik.

Ach…a jeden ze studentów powiedział że mu bardzo przykro i bardzo mnie przeprasza że nie przyniósł mi jabłka tydzień temu. I naprawdę było Mu głupio z tego powodu, a przecież wcale nie musiał…niesamowite, naprawdę niesamowite jacy to są mili młodzi ludzie.

P1150443 (Copy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.