Przestało być zimno

Przynajmniej na jeden dzień. A może poranek?

Postanowiłem wstawać o pięć minut wcześniej. Niby niewiele, ale różnica kolosalna.  Dzięki temu gdy wychodzę z rana pobiegać jest jeszcze ciemno. Ciemno że oko wykol można powiedzieć. Jedynie przemykają się jakieś cienie.

Chociaż dzisiaj cieni nie było, dzisiaj ktoś wpadł na pomysł by w końcu zapalić te wszystkie latarnie. Tak, latarń jest na kampusie od cholery, gorzej jest z ich wykorzystaniem.  Bo to że coś jest nie znaczy że można tego używać. Czasem są rzeczy robione tylko na pokaz.

Zmieniając temat. Potwierdziło się że semestr dla mnie kończy się po tygodniu osiemnastym. Tydzień osiemnasty jest między piątym a dziewiątym stycznia.  Czyli spoko. Problemem jest za to tydzień siedemnasty bo w jego trakcie wypada nowy rok. A jak jest nowy rok to nie ma zajęć, podobno nie ma ich nawet być drugiego stycznia, ale tego nie jestem pewny. Czy to oznacza że egzamin końcowy mam zrobić dla jednej grupy w tygodniu piętnastym? Czy może umówić się z Nimi na tydzień dziewiętnasty? No właśnie…

Paczka w końcu dotarła, co ciekawe po tym jak June zwróciła uwagę sprzedawcy paczka dopiero wyszła z magazynu w Jego mieście. Wyglądało to trochę tak jakby albo faktycznie jej nie wysłał a jedynie wprowadził numer nadania, albo jakby ją wysłał ale ona siedziała sześć dni na magazynie i nikt o niej nie pamiętał. Teraz to już zresztą nieważne, doszła i to jest najważniejsze.

Drugi wieczór z rzędu padało. Tak nagle, jakby z niczego zaczęło padać. Kap, kap i raz jeszcze kap. A potem to już się rozpadało na dobre. Deszcz jest super, ale zimowy, niezapowiedziany deszcz, nie jest już taki fajny. Zwłaszcza gdy jest zimno i człowiek powinien siedzieć w mieszkaniu i się wygrzewać w ciepełku.

Ciepełku bo tu oczywiście ogrzewania żadnego nie ma, przynajmniej na razie. Kaloryfery są, więc pewnie wkrótce pójdą w ruch.