Piątek

P1140385 (Copy)

I koniec. Pierwszy raz od roku piątek jest dla mnie początkiem dwudniowego weekendu. Jest to uczucie dawno zapomniane i prawdę mówiąc niezwykle mi z tego powodu wszystko jedno. Pisałem już wielokrotnie że weekend jest tworem sztucznym i każde dwa dni wolnego mogą być weekendem. Tak sobie przynajmniej mówię. Nie ma co ukrywać że fajnie mieć wolne te same dni co inni ludzie.

P1140386 (Copy)

Tyle z tego piątku. W sumie to nic ciekawego się nie dzieje, ogólnie rzecz biorąc to życie w wiosce toczy się powoli. To jest bez dwóch zdań najmniejsza miejscowość w jakiej przyszło mi mieszkać w Chinach. Mamy ulicę i dwa sklepy. Toż nawet Jiawang przy tym to metropolia. Do tego dochodzi fakt że obcokrajowców jest tutaj blisko dwadzieścioro, więc ani nie przykuwasz za bardzo uwagi, ani studenci do ciebie nie lgną. Bo mogą lgnąć do innych, wszystko jest takie rozproszone.
Czyli mamy wioskę z wszystkimi jej wadami, ale i z kilkoma zaletami dużego miasta i dużego ośrodka szkoleniowego. Ogólnie to nie ma tragedii.

P1140387 (Copy)

Dzisiaj lawina maili już się skończyła, ale co ciekawe padły same bardzo intrygujące propozycje, więc dużo kontaktów zostało zapisanych. No dobrze, nie same. Jedna mnie rozbawiła do łez. Pewien Pan napisał mi że 7000 RMB w Changchun ma taką samą siłę nabywczą jak 7000 USD w USA. Czasem po prostu nie mam sił do ludzi.

P1140388 (Copy)

Na szczęście mam dużo sił do studentów, z Nimi to nie ma problemów. Zresztą robimy takie proste rzeczy że radzą sobie ze wszystkim błyskawicznie. Nic tylko podziwiać że idzie Im to tak dobrze. Człowiek tylko przychodzi, mówi, a Oni wszystko robią bezbłędnie. To znaczy że materiał jest za prosty. O wiele za prosty. Tak to przynajmniej wygląda na chwilę obecną, a jak to będzie dalej to się okaże już za dwa tygodnie gdy zaczną się sprawdziany. Oby wtedy nie było płaczu i zgrzytania zębów.

P1140393 (Copy)