Wigilia

P1060189 (Copy)

No i po Wigilii można powiedzieć…
O ile jeszcze rok temu w Jiawang jakoś to wyglądało, bo była choinka, były prezenty, kolacja, śpiewy, tak dzisiaj…dzisiaj to były tylko prezenty i śpiewanie pod nosem w autobusie.

P1060194 (Copy)
Prezenty…wszystkie siostry dostały chusty przywiezione z Harbinu i wszystkie bardzo się cieszyły. Ja natomiast dostałem kulę śniegową (taką plastykową kulę z Mikołajem w środku i sztucznym śniegiem), oraz list. Także jestem mega, mega szczęśliwy :) Siostry mówią że też są szczęśliwe, także jest super.

P1060198 (Copy)
Szkoda mi strasznie, tęskno mi nieprzeciętnie bo to już drugie święta poza domem i mógłbym powiedzieć oj tam, ale to jednak nie jest oj tam. Sam się na to zdecydowałem, jestem twardy i wytrzymam, ale gdzieś tam w żołądku trochę mnie ściska. Nie tylko mnie jednego, ale w takich czasach przyszło mi żyć i wiem że chociaż teraz rodziny nie zobaczę, to zobaczymy się już za parę miesięcy.  Już niedługo.

P1060217 (Copy)

No dobrze, było smutno, to teraz będzie komicznie. Postanowiłem kupić sobie kartę SD o pojemości 32 gigabajty. Taki miałem zamysł żeby aparatem móc nagrywać dłuższe filmy. Zamysł słuszny, pomysł na kartę dobry. Sprawdziłem ceny w internecie, po czym poszedłem do sklepu z elektroniką w którym kupiłem słuchawki.

P1060225 (Copy)

Oczywiście liczyłem się z tym że karta będzie droższa niż w internecie i ani trochę mi to nie przeszkadzało. Poszedłem, poszukałem i znalazłem, ale wyłożona leży tylko karta 16, która kosztowała 89 RMB, zapytałem o kartę 32 i usłyszałem cenę, ale nie dowierzałem, Pan sprzedawca ujrzał mój wzrok i powiedział follow me niczym Abe, podążyłem za Nim i napisał na kartce 315. 315. Ja tak patrzę na Niego i mówię: 16 – 89, 32 – 315. Tak, wysoka jakość. Słyszę w odpowiedzi.

P1060230 (Copy)

Uśmiechnąłem się tylko i poszedłem na drugą stronę ulicy. Do sklepu tej samej sieci! TEJ SAMEJ SIECI! Po dwóch stronach ulicy stoją sklepy tej samej sieci! Dokładnie naprzeciwko siebie! Moja głowa eksplodowała, gdy to zobaczyłem po raz pierwszy. Niemniej jednak stwierdziłem, że co mi tam i poszedłem zobaczyć czy mają tam karty SD. Mieli.  Karta o pojemności 32 gigabajtów kosztowała 199. DOKŁADNIE TA SAMA CO W SKLEPIE NAPRZECIWKO. TEJ SAMEJ SIECI! Moja głowa jest za mała by pomieścić to co się dzieje.

P1060234 (Copy)

By ochłonąć postanowiłem wrócić pieszo. Zahaczyłem o świątynię, ale znowu była zamknięta. Pospacerowałem po jeziorze, wróciłem do mieszkania, zjadłem kolację i tyle…

P1060255 (Copy)

Ach…dzisiaj interwałów biegowych na bieżni zrobić mi się nie udało. Zrobiłem rozgrzewkę, a potem ruszyłem do piramidki 2’ tempem 5 min/km – 2’ tempem 4:40/km – 1’ tempem 3:48/km – 2’ tempem 4:40/km – 2’ tempem 5 min/km. Dwie minutki przerwy i powrót. Niestety tym razem gdy dobiłem do 3:48 bieżnia uznała że to za szybko i zaczęła zwalniać. Początkowo jeszcze z nią walczyłem, zmieniłem bieżnię, ale kolejna przeskakiwała, wróciłem na poprzednią, ale ponownie zwalniała, więc resztę zaplanowanego dystansu, 3km, pobiegłem w tempie 5min/km. Byłem trochę rozczarowany, ale to był pierwszy bieg Wigilijny od dwóch lat, także jest dobrze.

Może wiele w tym wigilijnego nastroju nie ma, ale to był dobry dzień. Niby jak co dzień, ale jednak zupełnie, zupełnie inny.

Wesołych Świąt moi drodzy.

Jeden komentarz do “Wigilia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.