Interwały…ale takie udawane

IMG_4686

Dzisiaj także zrobiłem króciutki bieg. Trochę ponad 8 kilometrów. Po pierwszych dwóch kilometrach zrobiłem dość ciężki interwał 20-10×8, potem chwila oddechu i schodki 10 łatwych 10 trudny, 20 łatwych 20 trudny i tak do 60 i z powrotem.

IMG_4696

Bardziej niż ciężko było zabawnie, czyli dobrze. Fajny trening. Następny, mam nadzieję, w czwartek. A dzisiaj wieczorem może jeszcze wyskoczę pokulać się na meridce.

IMG_4701
Tak pozują chińskie dzieciaki.

Szósty dzień w ciągu. A jeszcze cztery przede mną. I dzisiaj nastał kryzys. Nie mam za grosz energii. Nie wiem jak pociągnę jeszcze te cztery dni.

IMG_4691

Co więcej…w środę dzieciaki mają popołudniu iść do domów, więc pewnie znowu zajęcia zaczną się o 1250. Problem jest taki, że podobno po powrocie w następny poniedziałek mają mieć egzaminy, ale…to nic pewnego.

IMG_4703

Chiński Kącik Kulturowy
Święte miejsca Taoizmu
Niebiańskie groty  洞天 to zazwyczaj jaskinie, czasem w górach, a czasem miejsca pod ziemią. Ponieważ każda grupa taoistów miała przynajmniej jedną grotę to możecie sobie wyobrazić ile ich jest. Najważniejsza zostały podzielone na dwie grupy: 10 najnajważniejszych i 36 najważniejszych.

10 najważniejszych to
Grota na górze Wangwu王屋山 (Henan)
Grota na górze  委羽山 (Zhejiang)
Grota na górze Xicheng  西城山 (Shanxi)
Grota na górze Xixuan  西玄山 (Syczuan)
Grota na górze Qingcheng  青城山 (Huashan, Shanxi)
Grota na górze Chicheng  赤城山 (Guangdong)
Grota na górze Luofu  罗浮山 (Guangdong)
Grota na górze Gouqu  句曲山 (Jiangsu)
Grota na górze Linwu  林屋山 (Jiangsu)
Grota na górze Kuocang  括苍山 (Zhejiang)

Penglai蓬莱山 – góra, lub 蓬莱仙岛 – jezioro. To mityczne miejsce w Chińskiej mitologii. Legenda dotarła także Japonii, gdzie przybrała inną formę.

Gdzie?
Podobno na wyspie na wschonim krańcu zatoki Pohaj razem z czterema innymi wyspami na których mieszkają nieśmiertelni: Fangzhang (方丈), Yingzhou (瀛州), Daiyu (岱輿), i Yuanjiao (員嬌). Chociaż w prowincji Szantung (Shandong) znajduje się miasto Penglai  to niewiadomo czy to o nim mówią legendy.

Mitologia Chińska
Mówi się, że  to właśnie ta gra służy za bazę wypadową dla Ośmiu Nieśmiertelnych (wkrótce…) i dla Anqi Sheng (trochę później). Legenda głosi, że wszystko na górze jest białe, pałace zbudowane są ze złota i platyny, a na drzewach rośnie biżuteria.
Nie ma tam bólu ani zimna, są za to nigdy nie kończące się miski ryżu i kielichy wina, są także magiczne owoce potrafiące wyleczyć każdą chorobę, uczynić każdego młodym na wieki, a nawet wskrzesić umarłych.
Jedna z legend głosi, że Xu Fu, jeden ze służących Qin Shi Huanga (który chciał stać się nieśmiertelny, a przy okazji był pierwszym cesarzem zjednoczonych Chin w trzecim wieku przed naszą erą) dotarł w poszukiwaniu tej wyspy do Japonii.