Czego słuchają nastolatki?

Wczorajsza przejażdżka trwała parę minut ponad godzinę, czyli bardzo niewiele, ale to głównie dlatego że momentami było bardzo wietrznie. Nie lubię tego uczucia gdy naciskam pedały a praktycznie stoję w miejscu. Dlatego też  nie sprężałem się wczoraj, chciałem się odprężyć, zobaczyć trochę inne miejsca a nie stresować się, odbiło się to trochę na prędkości, ale było przyjemnie i to jest najważniejsze. Dzisiaj chyba tak wiać nie będzie, za to temperatura jest niższa, ale to nie jest aż taki problem. Także dzisiaj znowu ruszam przed siebie. A w niedzielę do tych grobowców. Temperatura ma być taka sobie, ale przynajmniej ma być słonecznie a to zawsze lepiej się jedzie gdy słońce świeci.

IMG_2474

Jednym z problemów, przynajmniej dla mnie, związanych z byciem nauczycielem jest szukanie muzyki która podoba się uczniom. Dlaczego to jest problem, przecież mógłbyś puścić im coś co sam lubisz, więc gdzie tu problem? No niestety nie mogę bo sobie z tym nie poradzą, poza tym to dość niszowe i mało popularne, więc  większości by się nie spodobało. Oczywiście mógłbym zignorować aspekt ‘im się nie spodoba’, ale chodzi o to żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego muszę słuchać Justina Biebera czy Westlife…Początkowo słucham, bo nie odrzucam muzyki z góry, ale potem zaczynam myśleć o czymś innym. To nie jest problem. Problemem jest dla mnie wyszukiwanie tego czego dzieciaki słuchają. Znaleźć dla Nich coś interesującego wcale nie jest tak łatwo, bo jak się okazało parokrotnie mamy dość odmienny gust muzyczny. To w dalszym ciągu tylko część problemu. Dalsza część pojawia się gdy słyszę pytanie ‘A mogłabym prosić o nazwy jakichś zespołów/piosenkarzy?’…i w głowie pojawia się pustka…czasem taka izolacja od popkultury wcale nie jest dobra. Także czasem w googlach szukam informacji o anglojęzycznej muzyce popularnej, to jedna z najtrudniejszych rzeczy związanych z przygotowywaniem zajęć jakie robię.

IMG_2476

Nagle zrobiło się zimno. Zaczął padać deszcz, a tutaj nie ma co liczyć na ciepły letni deszcz, zawsze gdy nadchodzi woda z nieba to robi się zimno. Na deszcz nie będę narzekać, na zimno też nie. Powiem tylko tyle że nie poszedłem dzisiaj na rower właśnie z powodu tej pogody. Nie chcę się męczyć. Rower to przede wszystkim przyjemność a nie użeranie się z pogodą. Dlatego też nie planuję jutro podbijać grobowców tylko odkładam to na niedzielę. Mógłbym odłożyć na poniedziałek bo Lydia powiedziała że nie muszę przychodzić, ale przyzwoitość nakazuje mi przynajmniej się zameldować.

IMG_2478

Przygotowania do konkursu idą pełną parą, została do niego jeszcze zaimplantowana Tina, czyli nowa nauczycielka angielskiego, która ma większe parcie na to wszystko niż Lydia. Wszystko chce mieć rozpisane co do minuty, dopracowane, dopięte. Zupełna odmiana. Bardzo fajne profesjonalne podejście. Zdecydowanie zbyt profesjonalne jak na nasze możliwości, ale bardzo fajnie w końcu współpracować z kimś kto podchodzi do czegoś poważnie a nie zostawia kluczy w pomieszczeniu z otwartym ogniem i drzwiami w dniu kiedy wiatr wieje przez świat.

IMG_2479