Mamy połowę listopada

Prognoza pogody na najbliższy tydzień, średnia temperatura w ciągu dnia to kolejno: 28, 28, 27, 29, 28, 27, 28. Do tego wilgotność w okolicach 90%. Dziękuję. To fajny klimat, ale jednak co za dużo to niezdrowo i powoli ta ciągła hica wychodzi mi bokiem. Dwa tygodnie temu gdy było chłodniej (czyli w okolicach 18-22 stopni) to byłem cały w skowronkach.

Wyszedłem rano pobiegać, już i tak skróciłem dystans do 12 kilometrów z 14, wracam do domu i okazuje się że ważę 1,5 kilograma mniej. A wypiłem pół litra wody i czułem się dobrze. Nie bardzo dobrze, bo jednak ta wilgotność doskwiera, ale jednak dobrze. Dobrze to znaczy że w butach mi skarpetki nie chlupotały.

W każdym razie dzisiaj rozpoczęły się egzaminy śródsemestralne u moich pierwszoroczniaków, potrwa to jeszcze z 2 tygodnie, potem jeszcze dwa zajęcia i egzaminy. U drugoroczniaków jeszcze tylko dwa zajęcia i egzaminy. Dlatego też pół soboty spędziłem przygotowując egzaminy dla tych drugich. Dwie wersje z których jedna zostanie wybrana losowo. Jest to mega banalny egzamin, ale też nie chcę tym studentom dopiekać.

Wychodzi na to że semestr skończy się w drugim tygodniu stycznia, ale może uda mi się te ostatnie piątkowe zajęcia przesunąć na inny termin, no bo kurczę, mieć taką dwudniową przerwę w ciągu tygodnia to trochę niefajnie. Zwłaszcza że to będzie czas w którym można wyjechać do któregoś miasta z Polskim konsulatem i dostać ten papierek o możliwości zawarcia małżeństwa. Dokumenty już wszystkie mamy (jeszcze trzeba to sprawdzić, ale raczej tak).

Odesłałem dzisiaj kartkę z informacją o dodatkowych zajęciach jakie będę prowadzić w przyszłym semestrze, podobno nawet górze przypadł ten pomysł z filmami, ale teraz to ja mam problem bo moje kompetencje w tej dziedzinie są znikome. Czeka mnie kilka tygodni solidnego dokształcania się by móc o filmach opowiadać. Na szczęście żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku więc znalezienie jakiejś strony internetowej, czy kanału na youtube poświęconych filmom nie będzie jakimś wielkim wyzwaniem. Ot, zalety nowoczesnego świata.