Mamy połowę listopada

Prognoza pogody na najbliższy tydzień, średnia temperatura w ciągu dnia to kolejno: 28, 28, 27, 29, 28, 27, 28. Do tego wilgotność w okolicach 90%. Dziękuję. To fajny klimat, ale jednak co za dużo to niezdrowo i powoli ta ciągła hica wychodzi mi bokiem. Dwa tygodnie temu gdy było chłodniej (czyli w okolicach 18-22 stopni) to byłem cały w skowronkach.

Wyszedłem rano pobiegać, już i tak skróciłem dystans do 12 kilometrów z 14, wracam do domu i okazuje się że ważę 1,5 kilograma mniej. A wypiłem pół litra wody i czułem się dobrze. Nie bardzo dobrze, bo jednak ta wilgotność doskwiera, ale jednak dobrze. Dobrze to znaczy że w butach mi skarpetki nie chlupotały.

W każdym razie dzisiaj rozpoczęły się egzaminy śródsemestralne u moich pierwszoroczniaków, potrwa to jeszcze z 2 tygodnie, potem jeszcze dwa zajęcia i egzaminy. U drugoroczniaków jeszcze tylko dwa zajęcia i egzaminy. Dlatego też pół soboty spędziłem przygotowując egzaminy dla tych drugich. Dwie wersje z których jedna zostanie wybrana losowo. Jest to mega banalny egzamin, ale też nie chcę tym studentom dopiekać.

Wychodzi na to że semestr skończy się w drugim tygodniu stycznia, ale może uda mi się te ostatnie piątkowe zajęcia przesunąć na inny termin, no bo kurczę, mieć taką dwudniową przerwę w ciągu tygodnia to trochę niefajnie. Zwłaszcza że to będzie czas w którym można wyjechać do któregoś miasta z Polskim konsulatem i dostać ten papierek o możliwości zawarcia małżeństwa. Dokumenty już wszystkie mamy (jeszcze trzeba to sprawdzić, ale raczej tak).

Odesłałem dzisiaj kartkę z informacją o dodatkowych zajęciach jakie będę prowadzić w przyszłym semestrze, podobno nawet górze przypadł ten pomysł z filmami, ale teraz to ja mam problem bo moje kompetencje w tej dziedzinie są znikome. Czeka mnie kilka tygodni solidnego dokształcania się by móc o filmach opowiadać. Na szczęście żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku więc znalezienie jakiejś strony internetowej, czy kanału na youtube poświęconych filmom nie będzie jakimś wielkim wyzwaniem. Ot, zalety nowoczesnego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.