Piątek

Ostatni dzień egzaminów. W teorii jeszcze w przyszłym tygodniu powinienem mieć zajęcia, ale skoro wszystkich przeegzaminowałem to raczej nikt mi się na zajęciach nie pojawi. Ja pewnie się pojawię chociaż na moment popatrzeć czy ktoś przyszedł.

O cornerze nie ma co pisać bo studentów było mało, bardzo mało. Wszyscy przygotowują się już do egzaminów a więc nie ma większego sensu pojawiać się na zajęciach nieobowiązkowych, w końcu kogo one interesują?

Także studentów malutko, w dodatku nikt nic ciekawego nie mówił, pozostało mi jedynie opowiadać o moich zajęciach, które już się skończyły!

W ogóle to w ten weekend wypadaj święto smoczych łodzi czyli czas objadania się słodkimi ryżowymi pierogami w kształcie piramid. I tutaj tak bardzo brakuje mi Jiawang gdzie dostałem od Lucy tyyyyyyle pierogów że zostały jeszcze w zamrażalce po moim powrocie do Polski.

Ach właśnie, moi dawni uczniowie pokończyli już ogólniak, skończyli pisać gaokao i teraz czekają na wyniki, czy dostaną się do wymarzonych szkół, czy też nie. Mam nadzieję że dostaną się tam gdzie chcą, w końcu tak ciężko na to pracowali te trzy lata.
Teraz, moim zdaniem, przed nimi jeszcze trudniejsze cztery lata. Jedyne cztery lata w Ich życiu w których będą mieli mnóstwo czasu wolnego, zapewne po raz pierwszy od przedszkola, lub jeszcze zanim poszli do przedszkola, aż do emerytury.
Oby tego czasu nie zmarnowali i nie zaczęli odpowiadać na pytanie what is your hobby? Sleeping! Bo to będzie najzwyczajniej w świecie smutne.

Przede mną jeszcze dwa ostatnie egzaminy, a potem wypełnienie jeszcze kart z ocenami, oddanie Ich do studium języków obcych i zebranie odpowiednich podpisów. A potem jeszcze dwa tygodnie i w końcu powrót do kraju.

Prawdopodobnie nie zostawimy tu rzeczy tylko wyślemy je do znajomego June. Dlaczego? Nikt, z pracowników, jakoś szczególnie nie chce nam pomóc, każda osoba odsyła do innej osoby, a nauczyciele wrócą dużo po nas, więc Ich o pomoc nie możemy prosić.
Generalnie niechęć do pomocy ludziom którzy już nie będą tu pracować jest dość standardowa. Inny z nauczycieli dostał dwa dokumenty do nowej pracy z dwoma różnymi datami zakończenia umowy, czego oczywiście nie mógł przyjąć, a czego Pani z biura nie poprawi bo nie.

Zuile.