Niedziela i przegapione #17

IMG_6463 (Copy)

Shawn
Spotkałem się z Shawnem w czwartek w porze lunchu, o czym pisałem, ale spotkaliśmy się także po szkole i sobie pogadaliśmy. Taki spacer po Jiawang. Mam nadzieję że chłopak sobie na tym nieszczęsnym gaokao poradzi i dostanie się na jakiś dobry uniwersytet. Sam mówił że chciałby grać w drużynie uniwersyteckiej w kosza, także ma jeszcze większą motywacje :)
Będzie mi tego chłopaka bardzo brakować.

IMG_6464 (Copy)

Niedziela
Wiedziałem że interwałów dzisiaj nie zrobię, bo głowa jest w bardzo kiepskim miejscu, ale pobiegać chciałem (no dobrze, nie chciałem ale stwierdziłem że moje chcenie nie ma nic do rzeczy), więc poszedłem. Odtworzyłem swoją trasę z zimowych wtorków, czyli wężykiem do elektrowni, trochę za nią, nawrót do skrzyżowania na szkołę i do mieszkania.

IMG_6467 (Copy)

Było kilka takich momentów że miałem ciężko, głównie z powodu tej okropnej wilgotności, bo przecież ledwo co wyszedłem to już byłem zlany potem i czułem jak wilgoć przesiąka ubranie.  Kilka razy musiałem się zatrzymać, ale tym razem nie łapała mnie kolka, więc było całkiem przyjemnie. Będzie mi brakować takich przebieżek przez najbliższych kilka tygodni, za to się nachodzę nieprzyzwoicie.

IMG_6473 (Copy)

Skończyłem również obmyślać plan na Xi’an i Chengdu. No i wyszło tak jak myślałem – do Chengdu jadę tylko i wyłącznie oglądać pandy, więc jeżeli one nie wyjdą dnia pierwszego to będę musiał przyjeżdżać do skutku.

IMG_6477 (Copy)

Zagrałem w końcu w kosza z Shawnem i dałem Mu kilka rad jak poprawić wytrzymałość, ale rzuca chłopak naprawdę naprawdę dobrze, jeżeli przyłoży się do podań to może być niezłą jedynką.

IMG_6492 (Copy)

A resztę wieczoru spędziłem z Brigitte. I na tym zakończmy bo mi się serducho kraje.

IMG_6500 (Copy)

CoTamSłychaćwChinach
386 uczniów ze szkoły w prowincji Syczuan zostało w czwartek hospitalizowanych z objawami zatrucia pokarmowego. Wszyscy uczęszczali do prywatnego zespołu edukacyjnego składającego się z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i średniej.

Okres rekrutacji do wojska został przesunięty na sierpień by przyciągnąć jeszcze bardziej utalentowanych ludzi. Do tej pory rekrutacja zaczynała się w październiku i jest to pierwsza zmiana od 23 lat.
Oczywiście ma to związek z absolwentami studiów, po których armia wyciągnęła rękę po raz pierwszy 2001 roku.  W 2011 roku podniesiono maksymalny wiek do 24 lat, oraz obniżono wymagania fizyczne by przyciągnąć jeszcze więcej utalentowanych jednostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.