Minuta

IMG_3827

A minuta to dużo? To zależy…Różnica między 4:00 a 3:59 to tylko 60 sekund, a ‘szacun na dzielni’ już zupełnie inny.  Czasem taka minuta to coś co chodzi za nami przez kilka miesięcy. Zwłaszcza gdy mierzymy w przykładowo 2:59, wcale nie chcemy 3:00, chociaż to tak niewielka różnica przecież. Wszystko zależy od tego co chcemy…
Czasem minuta potrafi przelecieć w mgnieniu oka, bo co to jest…ale czasem minuta to bardzo długo, zwłaszcza gdy położyło się garmina na oknie i czeka aż złapie sygnał. Minuta to bardzo dużo czasu. Naprawdę dużo.

IMG_3837

Także z samego rana zrobiłem 27 kilometrów, a potem na zajęcia. Dzisiaj żar jest taki, że aż szkoda gadać, lepiej niż wczoraj ale dalej tragedia. Jutro już ma być lepiej, w czwartek ma być jeszcze lepiej, a w końcu w piątek ma zacząć padać. Nareszcie. Poprawka, w piątek ma jednak nie padać, ani nawet w sobotę.

IMG_3839 IMG_3840

Ciężarówka myjąca drogi zmieniła melodyjkę już jakiś czas temu, widać osłuchała się wszystkim wkoło, ale dzisiaj pierwszy raz słyszałem ją widząc ciężarówkę, a nie przez okno.

IMG_3843

Dzieciaki są śpiące, i bez życia, w końcu jeżeli Twoim jedynym ratunkiem są wiatraki w klasie to na zbyt wiele chłodu nie masz co liczyć. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, z tą różnicą, że ja się muszę produkować. Na szczęście zostało już tylko 5 tygodni, ale lata na południu Chin sobie nie wyobrażam…

Doszły też dzisiaj dwie paczki, a raczej doszło kilka ale dwie odebraliśmy bo Lydia strasznie kręciła nosem nad tym żeby odebrać pozostałe, bo mieli Jej je przynieść do szkoły (co w sumie powinni zrobić biorąc pod uwagę że tak zamówiłem), że dzwonili do Niej w sobotę i że na przyszłość mam ludziom z firm kurierskich mówić by nie dzwonili w weekendy. Także pójdziemy odebrać jutro.

Dwie paczki.
Herbata:

IMG_3847

Tieguanyin, czyli herbata ulung z prowincji Fujian.
Nazwa nawiązuje do Chińskiej bogini miłosierdzia – Guanyin. Sama nazwa oznacza dosłownie ‘Stalową Guanyin’.

Legenda Wei:
W samym sercu ‘gminy’ Anxi w prowincji Fujian znajdowała się zapuszczona świątynia z żelaznym posągiem Guanyin. Każdego dnia w drodze na pole herbaty, biedny rolnik Pan Wei przechodząc obok świątyni mówił ‘Trzeba coś zrobić’.
Był jednak biedny więc nie miał jak naprawić świątyni, jedyne co mógł zrobić to wziąć miotłę i kadzidło z domu. Posprzątał świątynie, zapalił kadzidło jako ofiarę dla Guanyin i powiedział ‘tyle przynajmniej mogę zrobić’. Robił tak dwa razy w miesiącu przez wiele lat.
Pewnej nocy w snie nawiedziła go Guanyin która powiedziała mu, że za świątynią znajduje się skarb. Miał go wziąć i podzielić się z innymi. W jaskini za świątynią Pan Wei znalazł jeden krzaczek herbaty, zasadził go i wyhodował z niego olbrzymi krzak z najlepszą herbatą. Podzielił się sadzonkami ze swoimi sąsiadami i zaczęli sprzedawać herbatę.
Z czasem Pan Wei wzbogacił się i odremontował świątynię, którą odwiedzał do końca swoich dni.

Legenda Wang
Wang był uczonym który odkrył plantację herbaty pod kamieniem Guanyin w Xiping. Wrócił do domu z krzaczkiem, a gdy odwiedził cesarza Qianlong w szóstym roku jego rządów ofiarował mu w prezencie herbatę. Cesarzowi tak herbata przypadła do gustu, że zapytał skąd ona pochodzi i stąd wzięła się nazwa Guanyin.

I Gra:

IMG_3851

Metal Gear Solid NTSC-J. Pudełko popękane, ale to żaden problem. Najważniejsza jest zawartość, bo płyty są praktycznie niezniszczone, dorzucone jest demo innej gry, do tego instrukcja, karta rejestracyjna, naklejki i obwoluta, czyli komplet. Oczywiście mam już tę wersję w Polsce, ale na półce stoją same płyty, w dodatku bardzo porysowane. Nigdy w życiu mi to nie przeszkadzało, ale fajnie jest móc w końcu postawić komplet z pierwszej edycji.

IMG_3867