Współlokator

P1030660 (Copy)

Miły chłopak ze stanów. Z jakiegoś powodu tutaj wszyscy są mili, chociaż nie, Jamie nie został określony tym mianem. On w ogóle nie został określony. Po prostu Amerykanin.

P1030648 (Copy)
Jak można domyślić się z tych kilku zdań – dostanę współlokatora. Kolejnego nauczyciela, nie wiem jeszcze kiedy, przypuszczam że w tym tygodniu, ale głowy za to uciąć sobie nie dam. Nigdy jeszcze nie mieszkałem z kimś, bo tych paru dni z Lydią nie ma nawet co liczyć. Będzie to kolejne nowe doświadczenie, ciekawie będzie dzielić się lodówką przede wszystkim, bo do tej pory zajmowałem ją całą. Na szczęście nadchodzi ta konkretna pora roku która pozwala mieszkańcom północnego wschodu Chin na wieszanie pożywienia za oknem by się nie zepsuło. Co za różnica czy mam -5 w lodówce czy na dworze, czyż nie?

P1030657 (Copy)

W każdym razie, poszedłem biegać.

P1030644 (Copy)
Trochę już zimno z rana, ale ciągle nie ma tragedii. Pobiegłem na dużą bieżnię bo na małej biegali studenci. Na dużej chodzili starsi Panowie trzej i, jak zawsze, wymieniliśmy pozdrowienia. Bardzo sympatycznie tak sobie pomachać ze starszymi Panami. Biegałem te kółeczka i biegałem, biegałem, studenci skakali, rozciągali się, podciągali się, a ja kręciłem…i nagle dotarło do mnie że ta bieżnia, właśnie ta, nie żadna inna idealnie reprezentuje yin i yang, bowiem połowa znajduje się w cieniu i jest zimna, mroczna, ciemna, a druga w słońcu i jest ciepła, sympatyczna, jasna. Jedna połowa nie może istnieć bez drugiej, jedna wywodzi się z drugiej i w obu znajdują się kawałki tej drugiej. A ja sobie tak płynnie przechodziłem raz z jednej do drugiej i znowu, znowu…To było bardzo ciekawe doświadczenie.

P1030655 (Copy)

Wróciłem i czekałem aż ktoś przyjdzie o 11 bo mieli przynieść coś dla nowego. Nikt nie przyszedł to poszedłem na zakupy. Kupiłem tofu, owoce i cukier, bo trzeba do wina dosypać. W mieszkaniu przebiłem się przez wszystkie zaległości słówkowe jakich nabawiłem się przez ostatnie dwa tygodnie, zacząłem nową książkę i…dzwonek. Otworzyłem drzwi, a potem nie potrafiłem drzwi z mieszkania otworzyć. Po kilku minutach otworzyłem, wpuściłem Toma i okazało się że to łóżko. Nowy wprowadza się do głównego pokoju, co ma mnóstwo sensu bo ten mały byłby za mały, ale tam nie ma żadnych szafek, a nawet drzwi. Trudno, nie mój problem. Tylko ta lodówka…

P1030649 (Copy)

Chiński kącik informacyjny

Pamiętacie tego Pana który na wózku inwalidzkim wysadził się na lotnisku w Pekinie? Zrobił to by zwrócić uwagę na to iż został pobity i sparaliżowany kilka lat wcześniej. No to teraz przez sześć lat zaopiekuje się nim Państwo bo trafi do więzienia.